بازکردن درب خودرو با کلید دیجیتال

اپل و سامسونگ به همراه چند شرکت خودرو سازی قصد تولید کلید دیجیتال را دارند که با آن بتوان درب خودرو را باز کرد و آن را روشن کرد.

 

گزارشات دریافتی نشان می دهد شرکت های اپل ، سامسونگ ، ال جی و پاناسونیک به همراه شرکت های خودروسازی بی ام و ، هیوندای و آئودی مشغول طراحی و ساخت یک استاندارد جهانی برای کلید دیجیتال خودرو میباشند.

برای بهره مندی از این قابلیت کاربر میتواند وارد اپلیکیشن مربوطه شود و با استفاده از آن درب خودرو را باز کند و خودرو را روشن کند.

هدف خودروسازان از این اقدام ایجاد ارتباط بین کلید دیجیتال و گوشی هوشمندی که دارای NFC میباشد بوده است و اینطور میتوان گفت که با استفاده از تکنولوژی NFC امکان دسترسی به خودرو فراهم می شود البته با استفاده از این قابلیت امکان باز و بسته کردن درب خودرو از فاصله دور وجود ندارد و حتما باید گوشی هوشمند نزدیک به خودرو باشد.

البته باید گفت برخی از شرکت های خودروسازی مانند بی ام و برای بعضی مدل های خود کلید دیجیتال ارائه داده است که با استفاده از آن ریموت میتوان درب خودرو را باز و بسته و خودرو را خاموش و روشن کرد و همچنین روی صفحه نمایشی که بر روی ریموت قرار دارد وضعیت فنی خوردو را نشان می دهد.

 

 

منبع: engadget

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time