هواپیمای 6 نفره با سرعت بالا

پیشرفت در صنایع هوایی برای پرواز بسیار چشم گیر شده به صورتی که یک شرکت آمریکایی مشغول ساخت هواپیمایی است که به طور عمودی از زمین بلند می شود. سرعت آن ۳ برابر بالگردهای معمولی است.

شرکت Transcend Air Corporation اعلام کرد مشغول ساخت یک VTOL با ظرفیت۶ نفر است که به طور عمودی از زمین بلند می شود و فرود می آید اما مانند جت پرواز می کند.  VTOL نوعی وسیله نقلیه هوایی است که به طور عمودی از زمین بلند می شود.

این VTOL به نام Vy۴۰۰ تا ژانویه ۲۰۲۴ میلادی برای انجام پروازهای تجاری آماده خواهد شد و می تواند با سرعت ۶۵۱ کیلومتر برساعت سفر کند. سرعت این هواپیما به دلیل طراحی خاص بال ها، سه برابر بالگردهای معمول است.

این شرکت خدمات خود را برای مسافران تجاری از مراکز شهرها ارائه می کند و حتی نخستین مسیر و قیمت بلیت های خود را منتشر کرده است.

Vy۴۰۰ می تواند فاصله بین لس آنجلس تا سانفرانسیسکو را در ۵۵ دقیقه طی کند.

به گفته گرگ بروئل یکی از موسسان و مدیر ارشد اجراییTranscend، وسیله نقلیه هوایی مذکور چند مشکل را برطرف می کند و می تواند از ترافیک جاده ها، آلودگی هوای اطراف فرودگاه ها  و هزینه حمل و نقل مستقیم بکاهد.

در اینVTOL از سیستم مسیریابی به نام fly-by-wire استفاده می شود. چنین سیستمی به طور دستی کنترل نمی شود، بلکه به طور الکترونیکی است و احتمالا خودکار خواهد بود.

 بدنه این وسیله نقلیه هوایی از  فیبرکربنی خواهد بود. به گفته بروئل این هواپیما بسیار کارآمدتر از بالگرد خواهد بود.

مزایای Vy400 متعدد است؛ هزینه آن کمتر است و سروصدای کمتری ایجاد می کند. از سوی دیگر چون مانند جت پرواز می کند، سریعتر خواهد بود.

اما هزینه سفر با این هواپیما چندان ارزان نیست. قیمت سفر ۳۶ دقیقه ای از نیویورک به بوستن حدود۲۸۳ دلار و پرواز یک ساعته از مونترال به تورنتو ۳۲۵ دلار خواهدبود. بهای سفر لس آنجلس تا سانفرانسیسکو نیز ۳۱۵ دلار اعلام شده است.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time