سرمایه گذاری 13 میلیون دلاری زاکربرگ در حوزه سلامت

مارک زاکربرگ با فروش 13 میلیارد دلاری سهام فیس بوک قصد تامین هزینه های پروژه سلامتی بلند  پروازانه ای را دارد. پروژه ای که در تلاش است بیماری های بشر را پایان دهد.

 مارک زاکربرگ  13 میلیارد دلار از  سهام فیس بوک را برای تأمین مالی طرح ابتکاری چان زوکربرگ که اهدافی درمانی دارد هزینه می کند. این طرح با هدف پیشگیری و مدیریت بیماری ها و افزایش طول عمر کودکان بیمار انجاممی شود.این طرح با هدف سرمایه گذاری در سلول انسانی پیش می رود و  پژوهشگرانی از سه موسسه تحقیقاتی علمی دانشگاهی در منطقه خلیج سانفرانسیسکو در آن مشارکت دارند.

بیشتر اهداف این سازمان توسط چان زاکربرگ؛همسر مارک پیگیری می شوند و موسس فیسبوک نیز از دفتر خود با ارتباط زنده جلسات این موسسه را پیگیری می کند.در ماه آوریل گذشته، مارکیتا لندری، یک مهندس شیمی پس از تلاشی چند ساله راهکاری برای توسعه ابزارهای  اندازه گیری شیمی مغز جست و جو کرد. سپس زاکربرگ از وی دعوت کرد به مجموعه درمانی وی بپیوندد.

لندری به هیئت مدیره گفت که هدف نهایی وی آزمایش اثربخشی داروهایی است که برای شرایط سلامت روانی تنظیم شده اند مانند افسردگی که در جامعه پزشکی بسیار مورد نیاز است.لندری توضیح داد: "به عنوان دانشمندان، ما تمایل داریم در مورد افزایش تعداد هفته ها یا ماههای حیات بیمار فکر کنیم، اما مارک من را به بحث در مورد تاثیر بالقوه در سالها یا حتی دهه ها تشویق کرد.

زاکربرگ می تواند از این پژوهش ها به عنوان روشی برای تنفس استفاده کند. چرا که طی ماه های گذشته درگیر حواشی متعددی بوده که به نظر می رسد فعلا پایان یافته اند.

منبع:انتخاب

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time