چرا رمز کارت های عابربانک همیشه ۴ رقمی است؟

به سمت دستگاه ATM  می روید و کارت بانکی خود را وارد دستگاه می کنید از شما خواسته می شود که رمز ۴ رقمی کارت خود را وارد کنید تا مراحل شناسایی شما کامل شود و بعد می توانید عملیاتی که می خواهید را می توانید انجام دهید.حال، آیا تابه حال فکرکرده اید که چرا ۴ رقم؟ چه دلیلی پشت این ۴ رقم وجود دارد؟

خب، دلیل پشت این قضیه شاید کمی خنده دار به نظر برسد اما بازهم جالی است بدانیم که چرا همیشه باید فقط ۴ رقم وارد کنیم.(ATM( automated teller machines در سال ۱۹۶۷ معرفی شد و تا به امروز استفاده می کنیم.ATM توسط John adrian اختراع شد. زمانی که او بر روی اختراع خود کار می کرد شماره ی رمز را ۶ رقمی تعریف کرد، اولین نفری که از اختراع او استفاده کرد همسرش caroline بود. اما caroline  ایده ی رمز ۶ رقمی همسرش را رد کرد و دلیل او برای رد کردن بسیار جالب بود.

او فقط به این دلیل نظر همسرش را عوض کرد زیرا نمی توانست 6 رقم را حفظ کند تنها تا 4 رقم در حافظه ی او می ماند.بنابراین این تنها دلیلی بود که رمز ATM به 4 رقم تغییر کرد.با این حال ما حتی گاهی اوقات همین 4 رقم را هم فراموش می کنیم، حال تصور کنید اگر 8 رقمی می بود چه باید می کردیم!

منبع: Techviral

 
 
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time