آیا ربات ها جایگزین نیروی انسانی خواهند شد؟

خبرها حاکی از آن است که شرکت علی بابا تصمیم دارد بزرگترین انبار رباتیک را در چین راه اندازی کند.

 

گزارشات بدست آمده نشان می دهد یک شرکت تدارکاتی چینی به نام Cainiao که متعلق به شرکت علی بابا است تصمیم دارد یک انبار تمام اتوماتیک را در چین افتتاح کند.

قرار است در این انبار از 700 ربات استفاده شود و این انبار جهت حمایت از جشنواره خرید در تاریخ 11 نوامبر (20 آبان) افتتاح خواهد شد.

گفته می شود این شرکت با سایر شرکت های تحویل کالا همکاری می کند و وظیفه تدارکات انبار را بر عهده دارد و اخیرا تصمیم دارد به کمک تکنولوژی فرآیندهای تحویل کالا را بهبود بخشد.

در این سیستم ربات ها وظیفه دارند کالاها را انتخاب کنند و سپس آن را به بخش دیگر انبار منتقل و در نهایت آن را توسط شرکت تحویل گیرنده منتقل کنند.

این شرکت اعلام نموده هدف او از استفاده ربات ها این است که بتواند کالاهای افرادی را که ساکن چین هستند را طی 24 ساعت و افرادی که ساکن سایر کشورها هستند را طی 72 ساعت به آنها تحویل دهد.

همچنین این شرکت به تازگی یک انبار را در شرق چین افتتاح نمود که دارای سیستم مکانیزه تحویل خودرو با گنجایش 700 وسیله نقلیه بود.

البته باید گفت در ابتدای راه اندازی این سیستم تعدادی نیرو انسانی بر فعالیت های ربات ها نظارت می کنند اما انتظار می رود در آینده ای نزدیک ربات ها تمام فعالیت ها را به صورت خودکار و بدون نیاز به نیروی انسانی انجام دهند.

در انتها باید گفت علی بابا تنها شرکتی نیست که از ربات ها جهت انجام فعالیت های خود استفاده می کند بلکه شرکت های دیگری مانند آمازون و اکادو هستند که برای انجام فعالیت های خود از ربات ها کمک میگیرند.

 

 

 

منبع: entekhab

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time