آیا خودروهای خودران اوبر به جاده ها باز میگردند؟

خبرها نشان می دهد اوبر در نظر دارد پروژه خودروهای خودران خود را مجدد راه اندازی کند.

 

شرکت اوبر به تازگی اعلام نموده است که قصد دارد خودروهای خودران خود را به جاده ها بازگرداند و در این ارتباط گزارش مفصل 70 صفحه ای را ارائه داده است که در این گزارش نحوه ایمن سازی این پروژه به صورت کامل و مرحله به مرحله بیان شده است.

همانطور که میدانید مدتی پیش خودرو خودران اوبر با یک شهروند تصادف کرد و باعث مرگ وی شد که همین موضوع باعث شد این شرکت ایمنی این خودروها را مورد بازبینی قرار دهد و سخت گیری بیشتری در ایمن سازی خودروهای خودران خود اعمال کند.

سخنگو اوبر عنوان کرد:

هنوز زمان دقیقی برای ورود خودروهای خودران اوبر به جاده های عمومی مشخص نشده است اما به روزرسانی های قابل توجهی در سیاست های این خودروها در نظر گرفته شده است که به عنوان مثال میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. سیستم نظارت بر رفتار انسانی و هوش مصنوعی چند برابر شده است
  2. از این پس الزام جدیدی برای داشتن دو راننده ایمنی در هر وسیله نقلیه وجود دارد
  3. تغییر سیستم هشدار تصادف

در گزارش ایمنی اوبر عنوان شده داشتن دو راننده در هر ماشین خودران به افزایش توانایی، کاهش حواس پرتی و کاهش حجم کار کمک میکند. همچنین اوبر با شرکت های مختلفی که در حوزه سنسور و دوربین های هوشمند فعالیت می کنند تصمیم به همکاری دارد تا برای تقویت پلتفرم خود در آینده از سنسورهای التراسونیک اضافی و یک ماژول واسط خودرو در کنار تعدادی از رادارها استفاده کند.

طبق گزارشات بدست آمده کارشناسان ایمنی حادثه تصادف خودرو خودران اوبر تا حد زیادی به عملکرد راننده مربوط بوده است که میشد از بروز این حادثه جلوگیری کرد.

بنابراین شرکت اوبر سیستم نظارتی و خودران خود را با دقت بیشتری رونمایی کرده است و همچنین باید گفت اوبر در گزارش ایمنی خود عنوان کرد یک سیستم ترمز اضطراری در خودروهای خودران خود برای جاده های عمومی در نظر گرفته است که بطور مستقل از سیستم خودران عمل خواهد کرد.

 

 

 

منبع: entekhab

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time