چاپ کردن این صفحه
معرفی اتوبوس خودران سازگار با شرایط مختلف آب و هوایی

معرفی اتوبوس خودران سازگار با شرایط مختلف آب و هوایی

دو شرکت ژاپنی و فنلاندی تصمیم دارند با همکاری یکدیگر در آینده ای نزدیک اتوبوس خودرانی را ارائه دهند که با شرایط مختلف آب و هوایی سازگار است.

 

همانطور که میدانید امروزه شرکت های محتلفی در زمنیه تولید و ابداع وسایل خودران فعالیت میکنند و در حال حاضر خودروها، کشتی ها و بالگردهایی وجود دارند که به طور خودکار هدایت می شوند. همچنین محققان سال های پیاپی مشغول آزمایش های مختلفی بر روی اتوبوس های خودران بوده اند اما بسیاری از این وسایل نقلیه به گونه ای طراحی شده بودند که با برخی از شرایط آب و هوایی سازگار نبودند.

بنابراین دو شرکت Muji و Sensible تصمیم دارند اتوبوس خودرانی به نام Gacha را ارائه دهند که قادر است در شرایط مختلف آب و هوایی عملکرد ایمن و درستی را داشته باشد.

مدیر عامل شرکت Sensible در این خصوص عنوان کرد:

ما میخواهیم اتوبوسی را ارائه کنیم که بتواند در حمل نقل عمومی به صورت صحیح سرویس ارائه دهد چرا که خودروهای خودران تا زمانی که سیستم عملکرد آنها در شرایط مختلف تست نشود نمی توانند وارد مسیر حمل و نقل عمومی شوند.

این اتوبوس قادر است 16 مسافر را حمل کند و در این اتوبوس 10 صندلی برای مسافران وجود دارد.

و در آخر باید گفت قرار است آزمایش این اتوبوس خودران در سال 2019 در فنلاند آغاز شود و در سال 2020 این اتوبوس وارد ناوگان عمومی خواهد شد.

 

 

 

منبع: isna

تمامی حقوق محفوظ است - بروزرسانی - آدرس : مشهد - بلوار خیام - خیام ۱۱ - تقاطع فرهاد ۰۵۱۳۷۶۵۱۸۸۱