چرا بیل گیتس در پکن شیشه حاوی مدفوع در دست گرفت؟

بیل گیتس موسس مایکروسافت اخیرا در نمایشگاهی با در دست داشتن مدفوع انسانی خبر از ساخت توالت های آینده داد.

 

بیل گیتس موسس مایکروسافت به تازگی میزبان نمایشگاه Reinvented Toilet Expo بود که در آنجا از توالت هایی صحبت نمود که نیازی به آب و فاضلاب ندارند.

بیل گیتس در این نمایشگاه برای حضار عنوان نمود:

به دلیل اینکه هزینه های نصب سیستم لوله کشی و فاضلاب بالا میباشد در خیلی از مناطق محروم نمی توان از آن بهره برد و طبق آمار بدست آمده 2.3 میلیارد نفر از مردم کره زمین از داشتن امکانات بهداشتی محروم هستند.

بیل گیتس با در دست گرفتن یک شیشه حاوی مدفوع انسانی هشدار داد که این شیشه شامل ۲۰۰ تریلیون روتاویروس، ۲۰ میلیارد باکتری شیگلا و ۱۰۰هزار تخم کرم انگل است که به دلیل فقدان بهداشت و درمان، می‌تواند زندگی انسانها را به خطر بیندازد.

بنیاد گیتس تخمین می‌زند که در سال بیش از ۲۲۳ میلیارد دلار صرف هزینه‌های مربوط به مراقبت بهداشتی و از دست دادن بهره ‌وری و دستمزد به دلیل بیماری ناشی از آن می‌شود.

بنابراین هدف این بنیاد تولید توالتی است که روزانه با هزینه ای کمتر از 5 سنت بتواند بدون نیاز به آب و برق کار کند. همچنین محققان نیز در تلاش اند با ساخت اتاقک‌های مخصوص زباله‌های انسانی را گرفته و با کشتن پاتوژن‌های خطرناک، مواد حاصل از آن را به‌عنوان محصول تجاری بالقوه برای آب تصفیه‌شده، برق و کود استفاده کنند.

این بنیاد برای توسعه این سیستم در 7سال گذشته، 200 میلیون دلار به تیم تحقیقاتی کمک کرده است.

و در آخر باید ذکر کرد بیل گیتس تصمیم دارد فاز اول سیستم خود را در کشورهایی که مشکل توالت دارند راه اندازی کند.

 

 

 

منبع: khabaronline

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time