کاهش تولید ایفون های جدید
کاهش تولید ایفون های جدید
امیرمحمد ظریف امیرمحمد ظریف

کاهش تولید ایفون های جدید

بعد از این که گزارش‌های متعددی در رابطه با تقاضای پایین‌تر از حد انتظار آیفون‌های جدید منتشر شد، در این خبرها آمده بود که اپل میزان تولید آیفون‌های XR، XS و XS مکس را کاهش داده است.

 اما روز گذشته، در گزارشی جدید، اعلام شد که اپل بار دیگر دست به کاهش تولید آیفون‌های جدید خود زده است.

همانند دیگر موارد مشابه، در رابطه با این اقدام هم گفته می‌شود که ارتباط مستقیمی با آمار پایین تقاضا دارد. این خبر به گستردگی این کاهش تولید چندان نپرداخته ولی در آن آمده برخی از تامین‌کنندگان تایوانی تحت‌تاثیر این موضوع قرار گرفته‌اند. در حقیقت، یکی از کمپانی‌های تایوانی برای اینکه بتواند با این موضوع کنار بیاید، ناچار به اخراج ۱۱۰ نفر از کارکنان خود شده است. علاوه بر این، تامین‌کننده لنز دوربین‌های آیفون که یک شرکت تایوانی به نام Largan Precision است حالا انتظار دارد که برای ماه نوامبر با کاهش جدی در سود خود مواجه شود.

در ضمن باید خاطرنشان کنیم از شرکت TSMC که سازنده تراشه‌های A12 Bionic است، خواسته شده آمار تولید خود را کاهش دهد. البته برخلاف دیگر شرکت‌ها، از آنجایی که TSMC تراشه کایرین ۹۸۰ موجود در گوشی‌های هواوی میت ۲۰ و آنر مجیک ۲ را می‌سازد، چندان تحت‌تاثیر این موضوع قرار نگرفته است.

با توجه به اینکه اپل دیگر آمار فروش آیفون‌های خود را اعلام نمی‌کند، تنها نشانه‌ی مبنی بر میزان محبوبیت آیفون‌ها از طریق درآمد حاصل از فروش آن‌ها خواهد بود. اما با توجه به اینکه آیفون‌ها قیمت بسیار بالایی دارند، احتمالا به این زودی‌ها کاهش فروش آن‌ها تاثیر محسوسی در درآمدهای شرکت اپل نخواهد داشت.

منبع: Phone Arena

 
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time