دلیل اصلی کاهش فروش آیفون چیست!

کمتر از 24 ساعت بعد از آخرین آمار ضعیف فروش آیفون ، گزارش جدیدی منتشر شده است که اپل برای مقابله با این بحران قیمت های خود را به صورت چشمگیری در چین کاهش داده است.

اپل در حال حاضر وضعیت چندان مطلوبی ندارد و بعد از آنکه اعلام کرد در سه ماهه چهارم سال 2018  افت فروش داشته اندپیش بینی کردند در سه ماهه اول امسال 48 میلیون آیفون بفروشند بعد به 43 میلیون و در حال حاضر به 40 میلیون کاهش داده اند. به گزارش خبرگزاری رویترز، اپل پس از تقاضای ضعیف در سه ماهه چهارم تصمیم گرفته است قیمت های iPhone 8، iPhone 8 Plus، iPhone XR، iPhone XS و iPhone XS Max را در چین کاهش دهد.

بر اساس بررسی ها و گزارش های منتشر شده علت اصلی کاهش فروش آیفون، قیمت بالای مدل ها بوده است و همچنین تغییر و قابلیت خاصی در مدل های جدید ایجاد نشده بود.

همچنین اپل از شرکت های تولیدی خود خواسته است از هر 3 مدل خود کاهش تولید داشته باشند.این در حالیست اپل در سه ماهه اول سال قبل 52.2 میلیون آیفون فروخته بود که فروش امسال نسبت به پارسال 20% کاهش یافته است.
 
در حال حاضر تنها راهکار اپل کاهش قیمت های آیفون در بازارهای پرفروش چین بوده است . اپل به طور متوسط حدود 50 دلار بروی تمام آیفون ها تخفیف اعمال کرده است. با این حال، بزرگترین افت قیمت در آیفون XR اتفاق افتاده است که در حال حاضر حدود 770 دلار (5250 یوان) است که تقریبا 66 دلار (450 یوان) کمتر از قبل است و این شرایط بسیار خوبی برای خریداران می باشد.
 
اما این تخفیف ها از طریق فروشگاه های اپل یا وب سایت آن در دسترس نیستند. در عوض، مصرف کنندگان باید دستگاه ها را از فروشگاه های آنلاین مجاز خریداری کنند. اپل انتظار دارد از از این طریق بتواند کمی فروش خود را بهبود ببخشد/
 
منبع:phonearena

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time