مراقب باگ خطرناک فیس تایم باشید!

در نسخه جدید iOS 12 قابلیت جدید فیس تایم گروهی اضافه شد. این قابلیت جدید برای کاربران اپلی بسیار جالب بود و تقریبا از این ویژگی استقبال شد. اما متاسفانه به تازگی در فیس تایم گروهی باگ جدیدی ایجاد شده است که برای کاربران خطرناک است .

از دیروز وجود این باگ سر و صدای زیادی را در شبکه های اجتماعی ایجاد کرده است. در راستای این مشکل اپل اعلام کرده است که حفره اصلی این مشکل را پیدا کرده است و تا آخر هفته از طریق یک آپدیت نرم افزاری این مشکل را برطرف خواهد کرد.

باگ جدید فیس تایم به این صورت است که شما با طرف مقابل تماس میگیرید، در این حالت چه طرف مقابل پاسخگو باشد چه نباشد میتوانید صدای محیط پیرامونی مخاطب را از طریق میکروفون آیفون وی شنود کنید.

اما دقت کنید که این باگ تنها زمانی به وجود می آید که فیس تایم گروهی باشد و نسخه سیستم عامل هر دو طرف iOS 12.1.2 باشد و از این فیس تایم گروهی پشتیبانی کند.

حالا این سوال پیش میاید که چگونه این باگ اتفاق می افتد:

در مرحله اول بایستی با فردی که میخواهید ارتباط برقرار کنید از طریق فیس تایم تماس بگیرید. در زمانی که فیس تایم در حال زنگ خوردن است ، صفحه را به بالا بکشید و شماره خود را به تماس اضافه کنید. در این حالت یک فیس تایم گروهی فعال دارید که اگر طرف مقابل پاسخ فیس تایم را بدهد یا نه شما میتوانید صدای او را شنود کنید.

به بیان دیگر اگر مشاهده کردید که موبایل شما با استفاده از تماس ویدیویی فیس تایم زنگ می خورد احتمال می رود شخصی که از این طریق به شما زنگ می زند پیش از آنکه گوشی را جواب دهید میکروفون گوشی شما را شنود کند.

بهترین راه کار تا زمان ارائه آپدیت نرم افزاری از طرف اپل؛ غیر فعال کردن فیس تایم می باشد تا خطری شنا را تهدید نکند.

منبع:9to5mac

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time