پخش خودکار ویدیو ها در فایرفاکس مسدود خواهد شد!

خبر های جدید حاکی از آن است که فایرفاکس ویدیو وفایل های صوتی که به صورت خودکار پخش می شوند را مسدود میکند.

در تازه ترین خبر های منتشر شده از شرکت موزیلا، این شرکت اعلام کرده که در مروگر فایرفاکس از سال جاری ویدئو و صوت هایی که خودکار نمایش داده و پخش می شوند را به طور اتوماتیک مسدود می کند.

گفتنی است این ویژگی در نسخه66 مرورگر فایرفاکس درسیستم عامل رایانه های رومیزی و اندروید به صورت پیشفرض قرار خواهد گرفت و طبق زمان بندی های این شرکت بروزرسانی حامل ویژگی مذکور در تاریخ 19 مارچ منتشر خواهد شد.

طبق اعلام موزیلا، این ویژگی جدید اجازه نمی دهد هیچ ویدئویی بدون اجازه کاربر پخش شود. این بدان معناست که کاربر باید روی دکمه«play» یا مشابه آن کلیک کند تا  محتوا پخش شود. در غیر این صورت هنگامی که کاربر صفحات وبسایت های مختلف را مشاهده میکند هیچ ویدیویی پخش نخواهد شد.

علاوه بر این موزیلا این قابلیت را قرار داده است که کاربران سایت هایی را به صورت گزینشی انتخاب کنند که ویدیو را به طور خودکار پخش کند. آیکونی در بخشURL ظاهر می شود که نشان می دهد پخش خودکار ویدئو و صوت مسدود شده است. کلیک کردن روی این آیکون منویی را باز می کند که به کاربران اجازه می دهد تنظیمات را تغییر دهند.

 همچنین لازم به ذکر است فایر فاکس در وب سایت هایی که کاربر اجازه دسترسی به دوربین و میکروفون را داده، اجازه پخش خودکار ویدئو را می دهد.

 

منبع:Engadget

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time