اوبر و جاه طلبی هایش!

اوبر اولین تاکسی اینترنتی بود که چند سال پیش در سانفرانسیسکو آمریکا راه‌اندازی شد. چند سال پیش از آنجایی که مدیران شرکت اوبر در یک شب بارانی در پاریس منتظر تاکسی بودند جرقه این ایده زده شد و بعد از یک مدت کوتاهی به بهترین شکل اجرا و تاکسی اینترنتی اوبر راه اندازی شد.

اوبر بعد از اینکه کار خود را با موفقیت در امریکا شروع کرد، سه سال بعد در پاریس شروع به کار کرد . این ایده که هر کسی بتواند در هر جایی با گوشی خود درخواست تاکسی بدهد بسیار جذاب بود و در بین کاربران استفاده از این امکان به سرعت رشد کرد.

همین ایده ساده و در عین حال کاربردی باعث شد بر‌خلاف تمام مشکلات پیش‌رو، تاکسی آنلاین اوبر بتواند فعالیت خود را گسترش دهد و در شهرهای دیگر آمریکا نیز پیشروی کند.در حال حاضر اوبر در بیش از ۵۰۰ شهر دنیا خدمات ارائه می‌دهد و تعداد سفرهای آن به بیش از ۵ میلیارد سفر رسیده است.

اما در کنار همه موفقیت های این شرکت، اوبر مشکلات و چالش های زیادی را هم پشت سر گذاشته است تا بتواند به عنوان یکی از بهترین تاکسی های اینترنتی شناخته شود. با وجود اینکه اوبر بسیار مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفته است، در بسیاری از شهرهایی که به آن وارد شده با اعتصاب و اعتراض رانندگان تاکسی مواجه شد و مواردی از ایجاد مشکلات برای مسافران و همینطور شیوه منع رانندگان برای حضور در سایر برنامه‌ها از مواردی بود که اوبر را با مشکلاتی مواجه کرد.

اما این شرکت بزرگ دست از تلاش برنداشت و در هر زمان و شرایط خاص سرویس های مختلفی از جمله Uber Black، Uber LUX و ... را در اپ خود برای افزایش رضایت مسافرین و آسایش آن ها اضافه کرد.همچنین اوبر تلاش کرده است که خود را همواره اخلاق‌مدار معرفی کند و با راه‌اندازی کمپین‌هایی بخشی از مسئولیت اجتماعی خود را اجرا کند.

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time