اندروید 10 با نام اندروید Q به بازار می آید.

گوگل نام‌گذاری مبتنی‌بر شیرینی و شکلات را برای نسخه‌ی جدید اندروید کنار گذاشت؛ بنابراین، Android Q با نام اندروید ۱۰ منتشر خواهد شد.طبق گزارش هایی که اخیرا در مقالات مختلف شنیده میشود، اندروید 10 در سال آینده آماده ارائه می شود. شاید جالب باشد بدانید که گوگل در هنگام عرضه اندروید 10 از نام گذاری متداول خود، یعنی پسوند نام دسرها استفاده نخواهد کرد. به نظر می رسد که دلیل این کار، پذیرش نام های ساده تر در میان افراد و بازار است، چرا که اکثر آن ها با نام های مختلف دسرها آشنایی ندارند.

بعد از 10 سال نام گذاری بر حسب شیرینی و شکلات برای اسم گذاری رسمی اندروید،گوگل تصمیم گرفت نامی روان تر بگذارد چرا که لالی پاپ یا مارش مالو در خیلی از مناطق معنایی ندارد.

علاوه بر تغییر نام برندنویسی اندروید،رنگ و فونت لوگو را هم تغییر داده است. پیش‌تر نام اندروید با فونتی متفاوت، تنها به‌رنگ سبز نوشته می‌شد که این امر خوانایی برند مذکور را در برخی پس‌زمینه‌ها سخت‌ و بعضا ناممکن می‌ساخت. حال با تغییر رنگ‌نوشته‌ی اندروید به مشکی، شاهد افزایش خوانایی و در دید بودن بهتر در صفحه نمایش های متفاوت هستیم. موضوع یادشده به‌ویژه خود را در دستگاه‌هایی با صفحات‌نمایش کوچک بیشتر نشان می‌دهد. 

نکته‌ی دیگر، تغییرات کوچک در ظاهر رباتِ نمادین اندروید است که طبق گفته‌ی گاندون، اندکی در موقعیت‌ چشم‌ها و زاویه‌ی شاخک‌ها تغییرات اعمال شده است. درنهایت، اضافه‌شدن مقدار کمی از رنگ زرد به رنگ سبزِ مخصوص اندروید، ظاهر این ربات را مدرن‌تر از گذشته کرده است. بنابراین، درادامه برند اندروید فراتر از برند سبز و خاکستری خواهد بود؛ زیرا برخی‌ از پالت‌های رنگ گوگل نیز به دنیای اندروید راه پیدا کرده‌اند. 

برخلاف سال‌های گذشته، دیگر درباره‌ی نام پنهان‌شده پشتِ حرف Q اطلاع‌رسانی رسمی نخواهد شد؛ اگرچه طبق گفته‌ی سمات،نائب رییس بخشمدیریت، بین سخنان گفته‌شده در جلسات، انتخاب نام Quince بیش‌ از همه محتمل بود. در‌حالی‌که نسخه‌های آتی اندروید همگی با اعداد شناخته خواهند شد، همچنان روند تیم مهندسان اندروید مانند سابق روی انتخاب نام رمز داخلی مبتنی‌بر حروف متمرکز است، تا آنجا که هم‌اکنون کلمه‌ی مربوط‌ به حرف R برای نسخه‌ی بعدی انتخاب شده است.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time