آیا سنسور تاچ آیدی در آیفون بعدی حذف خواهد شد؟!

اپل چند سالی است که در اسمارت فون های خود از تاچ آیدی استفاده می کند.به طور کلی چند سال پیش اپل با معرفی آیفون 5s به همراه تاچ آیدی با استقبال زیاد کاربران خود مواجه شد .اما این قابلیت در عین جذابیت مشکلات خاص خود را دارد.در همین راستا اپل به تصمیم دارد که قابلیت جدیدی را جایگزین تاچ آیدی کند.

بعد از معرفی تاچ آیدی دیگر کاربران دغدغه وارد کردن پسورد را نداشتند و همین امر برای آن ها خوشایند بود اما متاسفانه در کنار این مزیت ها یکسری ضعف هایی هم به همراه داشت.به عنوان مثال در صورتی که انگشت زخم شده بود و یا اینکه کاربری از دستکش استفاده می کرد و ..، قابلیت تاچ با مشکل مواجه می شد و عملکرد درستی نیز نداشت.

به همین علت احتمالا کمپانی اپل، با حذف اسکنر اثر انگشت از آیفون بعدی، به سراغ اسکنر لیزری سه بعدی چهره می رود تا کاربران به کمک تکنولوژی تشخیص چهره، قادر به باز کردن دستگاه خود باشند.با استفاده از سنسور تشخیص چهره مشکلات تاپ آیدی برطرف خواهد شد و همچنین امنیت بیشتری را برای کاربران فراهم خواهد کرد.
 
باید منتظر باشیم تا ببینیم تصمیم نهایی اپل چه خواهد بود، آیا از سنسور اثر انگشت در نسخه نهایی استفاده خواهد کرد یا اینکه در آیفون 8 سنسور تشخیص چهره اضافه خواهد کرد تا بتواند در دهمین سال تولید آیفون یک تغییر اساسی ایجاد کند و نظر کاربران زیادی را به سمت خود جلب کند.
 
نظر شما چیست؟
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time