با این وسیله کوچک لپ‌تاپ خود را مجهز به سنسور اثر انگشت کنید!

امنیت یک موضوع بسیار مهم است و با توجه به گزارش‌هایی که روزانه از نقض حریم خصوصی منتشر می‌شود، مشخص است که عمر کلمه‌های عبور به پایان رسیده است.سنسور اسکنر اثر انگشت، حالا بسیار کاربردی‌تر از گذشته شده و با معرفی Windows Hello در ویندوز 10، این سیستم تایید هویت به صورتی جدی‌تر به کامپیوترهای شخصی ورود پیدا کرد.

شرکت کنزینگتون(Kensington) به تازگی از یک اسکنر اثر انگشت جانبی با نامVeriMark رونمایی کرده است. این سنسور با هر دو سیستم Windows Hello وFIDO سازگاری داشته و با قیمت 50 دلار به فروش خواهد رسید.

این وسیله به کاربرانی که دیوایس‌شان به صورت پیش‌فرض به سنسور اسکنر اثر انگشت مجهز نشده است اجازه می‌دهد تا از این شیوه احراز هویت استفاده کنند. VeriMark به پورتUSB متصل می‌شود و بنابر اعلام سازنده، توانایی اسکن اثر انگشت را در تمام جهات داشته که این موضوع موجب برتریVeriMark نسبت به گجت‌های مشابه می‌شود.

هم‌چنین گفته می‌شود این گجت به یک فناوری ضد تقلب موسوم به“anti-spoofing technology” مجهز خواهد بود، هرچند اطلاع بیش‌تری از نحوه کارکرد این ویژگی در دسترس نیست.پشتیبانی از (Fast IDentity Online) موجب می‌شود ورود به وب‌سایت‌هایی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، بسیار راحت‌تر از گذشته شود. در واقع این سیستم نوعی تایید هویت است که به جای استفاده از پیامک تایید به کار گرفته می‌شود.

به طور کلی، معرفی این گجت می‌تواند گامی مهم در راستای بهبود وضعیت حریم خصوصی در فضای مجازی باشد. اگرچه این‌گونه سیستم‌ها بازهم به طور کامل در برابر هکرها ایمن نیست، اما به نسبت رمزهای عبور قدیمی و ساده از امنیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

منبع: neowin,itresan

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time