انتظارات ما از همایش "WWDC 2017" امسال اپل

فرصت کمی تا همایش WWDC 2017 اپل باقی یا همایش سالانه جهانی توسعه‌دهندگان باقی مانده است. در این پست می‌خواهیم حدس بزنیم که محور این همایش را چه چیزهایی تشکیل خواهند داد.

همایش امسال برخلاف سال‌ها پیش، در مرکز McEnery در سن خوزه کالیفرنیا برگزار خواهد شد. ار سال 2002 به بعد، این اولین باری است که اپل همایش خود را در سن خوزه برگزار می کند.

مانند سال‌های پیش، رونمایی از نسخه تازه iOS را خواهیم داشت. طبق شایعات اپل قرار است اپلیکیشنی شبیه به فیسبوک، اینستاگرام، اسنپ چت و یا دیگر شبکه های اجتماعی ارائه دهد. این اپلیکیشن مخصوص گرفتن ویدئو، ویرایش آن و اشتراک گذاری آن با دوستانتان است و به احتمال زیاد قرار است که در آپدیت جدید iOS حضور داشته باشد. در نسخه ۱۱.۰ این سیستم عامل رابط کاربری ارتقا داده شده و عملکرد بهتر خواهد شد و همچنین دستیار الکترونیک سیری و اپلیکیشن iMessage هم بهودهایی را شاهد خواهد بود. همچنین انتظار می رود که از ویژگی تماس گروهی هم رونمایی شود.

همچنین سیستم عامل‌ ساعت و تلویزیون اپل یعنی WatchOS و TVOS هم ارتقا خواهند یافت. انتظار می رود که TVOS از این به بعد از آمازون و Vudu نیز پشتیبانی کند. برای WatchOS هم این انتظار را داریم که از توانایی رصد فعالیت‌های بدنی بهتری بهره‌مند شود و از طریق حسگر بتواند میزان قند خون را نمایش بدهد.

انتظار می‌رود که اپل امسال دیگر در زمینه مک‌بوک پروها، کسل کننده نباشد و پنج مدل جدید مجهز به macOS 10.13 را رونمایی کند. این مدل‌ها بین ۱۳ تا ۱۵ اینچی خواهند بود.

پیشبینی می‌شود که پردازنده این مدل‌های جدید سری جدید پردازشگرهای Kaby Lake اینتل باشد که هم مصرف انرژی بهینه‌تری دارند و هم سریع‌تر هستند و از این رهگذر طول عمر شارژ مک‌بوک‌های جدید بیشتر می شود.

در ابتدای سال میلادی جدید، ما گزارشاتی داشتیم که تیم کوک دستور آزمایش یک ابزار پایش قند خون غیرتهاجمی را داده است. یعنی وسیله‌ای که بدون نیاز به خونگیری، قند خون را نمایش بدهد. انتظار می‌رود که این وسیله یا حداقل دموهایی از آن در WWDC نشان داده شود.

اما وسیله سخت‌افزاری‌ای که اپل نمایش خواهد داد، احتمالا اسپیکر سیری باشد که در تقابل به اکوی امازون و نیز اسپیکر هوشمند خانه گوگل، عرضه خواهد شد.

انتظار می‌رود که اسپیکر اپل، به صورت یک هاب خانگی عمل کند و کاربر را قادر کند تا بتواند خانه هوشمند را کنترل کند و دستوراتی مثل باز و بسته کردن پنجره، قفل کردن در و تغییر روشنایی محیط را بتواند دهد.

در زمینه آیپد، پیشبینی می‌شود که مدل جدید ۱۲.۹ اینچی آیپد با تراشه A10 رونمایی شود.

اپل تی‌وی جدید هم احتمالا، بتواند ویدئوهای ۴K را پشتیبانی کند.

منبع: macrumors

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time