هنر جیم کری در نقاشی برای نبرد با دولت ترامپ

اطلاعات کاربران در شبکه های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردارند که متاسفانه بار دیگر شاهد استفاده ترامپ از اطلاعات کاربران در انتخابات اخیر بوده ایم.

جیم کری بازیگر معروف فیلم های هالیوودی این بار دست به کارهای هنری زده است و با نقاشی هایش که زمینه سیاسی دارد سر صدایی در شبکه های به پا کرده است.این بار کری بنیان گذار فیسبوک مارک زاکربرگ را هدف قرار داده است و در نقاشی که عکس زاکربرک را در آن به صورت سیاه سفید کشیده است یک علامت شست انگشت چپه که نشانه عدم رضایت است را کشیده و همچنین جمله ای از زاکربرگ در آن وجود دارد که زاکربرگ سال 2004 به زاکربرگ امروزی گفته است:"آن ها به من اعتماد کردند ای احمق"

graffiti on a wall: Jim Carrey's portrait of Mark Zuckerberg.

داستان چیست؟

موضوع از آن جایی شروع شد که جیم کری ماه پیش این عکس را در شبکه اجتماعی خودش منتشر کرد و اخیرا بعد از اینکه خبر افشا شدن اطلاعات 50 میلیون کاربر فیسبوک توسط نیویورک تایمز منتشر شد دوباره این عکس را منتشر کرد، این اطلاعات توسط گروه تحقیقاتی سیاسی کمپین ریاست جمهوری دونالد ترامپ سرقت شده است که باعث شده است تا جنجالی میان سیاست مداران ایالت متحده و بریتانیا به پا شود.

Jim Carrey attends the 2017 Harper ICONS party at The Plaza Hotel on September 8, 2017 in New York City.  (Photo by Taylor Hill/FilmMagic)

جیم کری با توجه به افشا شدن این خبر این عکس سیاه و سفید را در شبکه اجتماعی اش منتشر کرد و اکثر کاربران از آن حمایت کردند به عنوان مثال یکی از کاربران نوشته است :"کری ادامه بده ما تو را حمایت می کنیم." کری به تازگی صغحه فیس بوکش را بست و سرمایه خود را از این شرکت بزرگ بیرون کشید سپس در توییتر خود نوشت:"تداخل سود آور روسیه در انتخابات" و همچنین اضافه کرد که فیسبوک هنوز اقدامات لازم را برای جلوگیری از سرقت اطلاعات نکرده است و هرکسی که به آینده اش اهمیت می دهد باید کار من را انجام دهد و صفحه فیس بوکش را به نشانه اعتراض ببندد.

دونالد ترامپ و سارا هاکابی سندرز

این ستاره سینما همچنین پرتره‌ای از رییس‌جمهور ایالات متحده را به اشتراک گذاشت که او را در قالب «جادوگر شریر بال غربی» به نمایش می‌گذاشت. این در حالی بود که او در آخر هفته‌ای که گذشت پرتره‌ای از سارا هاکابی سندرز، سخنگوی کاخ سفید را هم منتشر کرده بود.کری در توییت دوشنبه‌اش نوشت:‌ اگر از کارتون قبلی من خوشتان آمد، ممکن است از این هم لذت ببرید ... اسمش هست «جادوگر شریر بال غربی و میمون‌های پرنده پوتین».کری در توییت قبلی‌اش که در آن پرتره سندرز را منتشر کرده بود، نوشت: این پرتره‌ای از یک آدم مثلا مسیحی است که تنها هدفش در زندگی دروغ گفتن برای افراد شریر است.

 

او در توییتش اشاره‌ای به نام کسی نکرد اما همه متوجه منظور او شدند و هواداران و منتقدانش به سرعت پاسخ دادند. صبح روز دوشنبه، اینزلی ارهارت در برنامه «فاکس و دوستان» شبکه فاکس نیوز که طرفدار ترامپ است و کری را به خاطر این حرکت کوبید.او گفت: پدر سندرز پیش از اینکه فرماندار شود یک کشیش بود و حالا کری دارد به باورهای او هم حمله می‌کند. او می‌گوید این پرتره‌ای از یک آدم مثلا مسیحی است. آیا دموکرات‌ها خودشان موعظه نمی‌خوانند، راهپیمایی و اعتراض نمی‌کنند و راهپیمایی زنان برگزار نمی‌کنند که در آن می‌گویند تحمل،‌ تحمل، تحمل؟ تحمل در این نقاشی کجاست؟

 

 

https://hw17.asset.aparat.com/aparat-video/574036b9f747d022df546d1a6d77bcac9967267-360p__42384.mp4

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time