جزیره ای با تمدن هزاران سال پیش در هند

با وجود ابنکه در سال 2018 هستیم اما باز هم مناطقی در دنیا وجود دارند که از تمدن امروزی دور هستند و مانند انسان های چند هزار سال پیش زندگی می کنند.

جزیره‌ای به‌نام سنتینل در شمال خلیج بنگال را می‌توان «تکه‌ای از بهشت» در روی زمین نام نهاد. با وجود اینکه جزیره ی "نورث سنتینل" طبیعت شگفت انگیزی دارد، اما آنچه در پشت جنگل های انبوه و درختانش پنهان شده همچنان ناشناخته باقی مانده است؛ زیرا نزدیک شدن به این جزیره خطرناک بوده و مساوی با مرگ است. این جزیره خانه آخرین بومیان بازمانده است که ارتباط با جهان و تمدن مدرن را رد می کنند و مخالف ورود بیگانگان به دنیای خود هستند.در سال 1986 یک زندانی فراری بریتانیایی از جزایر آندامان به طور تصادفی سر از سواحل جزیره سنتینل شمالی در آورد. چند روز بعد یک گروه تجسس جسد آن را در ساحل پیدا کردند که با خنجرهایی در گلویش کشته شده بود.

به دلیل عدم تمایل بومیان این منطقه به بیگانگان، آمار دقیقی از این جزیره و جمعیت اش در دسترس نیست. اگر چه هند بر مرزهای این جزیره حکومت می کند اما هیچ توافقی میان آنها و بومیان این منطقه صورت نگرفته است، بدین معنی که این جزیره یک جزیره خودمختار است.خوشبختانه با کمک تکنولوژی، ما قادر به مشاهده بخش هایی از این جزیره زیبا هستیم. عکس های هوایی نشان می دهد که این جزیره حدود 28 مایل مربع یا 7000 هکتار است.

اخیرا دولت هند به منظور حمایت از بومیان این منطقه و جلوگیری از بیماری های مختلف، قوانینی تصویب کرد  و 3 مایل (حدود 5 کیلومتر) از اطراف این جزیره را به بومیان آن اختصاص داد. بنابراین اگر قصد بازدید از این جزیره را دارید، تنها می توانید از 3 مایلی خلیج بنگال آن را مشاهده کنید. اگر هم در نزدیک تر شدن به این جزیره پافشاری کنید و پایتان را از این مرز فراتر بگذارید، انتظار زندانی شدن را داشته باشید یا شاید بدتر توسط بومیان این منطقه کشته شوید.

مردم قبیله از پیشرفت و تکنولوژی هیچ چیزی نمی دانند، تمام درها را به روی دنیای بیرون بسته اند، حتی هیچ کسی نمی داند که زبان رسمی آنها چیست و چگونه زندگی می کنند و چه آداب و رسومی دارند.مردم این قبیله هرگز ارتباطی با دنیای بیرون برقرار نکرده اند. بنابراین حتی از ظاهر این مردم، خوراک، پوشاک و کلاً نحوه‌ی زندگی آن‌ها اطلاعت مشخص و معتبری در دست نیست. آن‌چه که بیشتر مورد توجه قرار گرفته و کسانی که خواسته اند به این جزیره نزدیک شوند به آن برخورده اند ،سیستم و ابزار دفاعی آنان است که به عصر سنگی می‌ماند.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time