فرودگاه آل مکتوم دوبی

دوبی که همیشه یکی از شهرهای پیشتاز دنیا در استفاده از تکنولوژی های مختلف بوده است این بار فرودگاهی طراحی کرده که در دنیا بی نظی است.

فرودگاه آل مکتوم (DWC, OMJA) فرودگاه جدیدی است که در نزدیکی دوبی و جبل علی  احداث شده است. این فرودگاه با وسعت 140 کیلومتر مربع ده برابر بزرگتر از فرودگاه دوبی است، بیش از سه برابر فرودگاه Memphis و ظرفیت مسافری آن بین 120 تا 150 میلیون مسافر در سال می شود که در دنیا بی نظیر است.

در طراحی سالن های این فرودگاه از سقف های ویژه ای استفاده شده است به طوری که مانند فیلتر عمل می کنند و از جنس برگ دوختان خرما هستند که به دلیل گرمای زیاد منطقه کمک زیادی به خنک نگه داشتن داخل سالن می کنند همچنینی در ساخت بناها هم سعی شده تا از کمترین مواد اولیه استفاده شود و بازدهی خوبی داشته باشند.

رفت و آمد به این فرودگاه هم بسیار آسان است چرا که همگی وسایل حمل و نقل مانند اتوبوس ، مترو و تاکسی به این فرودگاه می روند که ویژگی خوبی برای این فرودگاه محسوب می شود.

فرودگاه آل مکتوم نیز مانند فرودگاه بین المللی دبی از امکانات بی نظیری مانند ۳ پایانه مسافری با امکانات لوکس، سالن‌های بزرگ، محل اختصاصی برای جت‌های شخصی، هتل‌ها و مراکز خرید و آشیانه‌های متعدد برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای غول پیکر مانند A380 برخوردار است. 

https://hw19.asset.aparat.com/aparat-video/487dcf00eb817fc4811bf47276846a3210791418-360p__70355.mp4

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time