آیا خوردن نوتلا ضرر دارد؟

خوردنی هایی که خوشمزه هستند انرژی بالایی دارند و باید در خوردن آن ها دقت کنید.

نوتلا یک وعده غذایی و دسر بسیار خوشمزه است که تقریبا هر کسی طعم آن را دوست دارد اما پیش از خوردن آن برای باری دیگر بهتر است اطلاعاتی را از آن بخوانید.

تولد نوتلا به بیش از 65 سال پیش برمی‌گردد در سال 1946 میلادی، پیترو فررو کلوچه‌پز ایتالیایی، خمیری خوشمزه برای مالیدن روی نان تهیه کرد. در آن زمان که کاکائو نایاب بود، فررو از ترکیب فندق با کاکائو و کره‌ی کاکائو و غیره استفاده کرد. در سال 1959 شعبه‌ی فررو فرانس در نورماندی تأسیس شد و دو سال بعد این کارخانه موفق شد شکلات صبحانه‌ای تولید کند که شبیه به همین شکلات صبحانه‌های امروزی بود. در سال 1964 فررو اولین شیشه‌ی نوتلا را در ایتالیا به بازار داد که به سرعت در سرتاسر جهان معروف شد.

در مورد محتویات آن هم باید بگیم که فندق نقش اصلی را دارد ولی بیشتر آن را شکر تشمیل می دهد به این صورت:50درصد شکر،روغن گیاهی (معمولا” روغن نخل)،فندق،شکلات و شیر بدون چربی.

در بعضی از کشورهای دنیا این محصول به عنوان کرم شکلاتی معرفی و فروخته می شود اما در بعضی جاها مثل ایتالیا چون طبق استانداردها باید حداقلی  از کاکائو خالص در محصول باشد تا بتوان به آن برچسب شکلات زد نوتلا بعنوان کرم فندق فروخته می شود .

 

حدود نیمی از کالری این کرم شکلاتی از چربی و حدود 40 درصد کالری آن از شکر ناشی می شود .بنابراین در خوردن آن باید دقت کنید چرا که به راحتی می تواند شما را چاق کند و ضررهایی را بهبدن شما وارد کند همچنین جالب است بدانید که نوتلا به دلیل تبلیغاتی که از نظر دادگاه ایالتی کالیفرنیا فریب مردم در معرفی محصولی که برای سلامتی مفید است ناچار به پرداخت 3 میلیون دلار خسارت گردید .

 

https://hw20.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/2603b0f74b197787054ab7854fe3a4cc11126866-360p__91546.mp4

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time