ایلان ماسک از اولین تونل آزمایشی کمپانی بورینگ رونمایی کرد

ایلان ماسک بنیان گذار شرکت های تسلا و بورینگ به تازگی از یک تونل جدید رونمایی کرده است که شما به واسطه این تونل قادر خواهید بود در چند ثانیه از یک نقطه به نقطه دیگر سفر کنید.

این تونل که در حقیقت نمونه آزمایشی پروژه هایپر لوپ این شرکت است در لس آنجلس واقع شده است توسط ایلان ماسک رونمایی شده، طول این تونل 1834 متر بوده که توسط یک خودرو برقی تسلا (مدل ایکس) از یک مبدا به مقصد حرکت میکند.

در طی این رویداد که در شهرهاورتاون کالیفرنیا برگزار شد ایلان ماسک یک تونل که در واقع نمونه اولیه پروژه هاپیر لوپ است را به خبرنگاران و حاضرین نشان داد که درون این تونل با چراغ های رنگی تزئین شده است،گفتنی است خودرو تسلایی که در این تست استفاده شده است با هدایت یک راننده مسیر تونل را طی کرده و همچنین  خودرو با کمک چرخ‌های افقی که به چرخ‌های جلو تسلای مدل Xمتصل شده بود، وارد ریل موجود در تونل شد و به حرکت ادامه داد.

با توجه به صحبت های ایلان ماسک از آنجایی که این تونل یک طرح اولیه برای اجرا این ایده است استفاده از این چرخ ها لازم بوده همچنین به دلیل ناهمواری های سطح جاده و آزمایشی بودن این طراحی خودرو با سرعت اولیه 64 کیلومتر بر ساعت این مسیر را طی کرده که در انتهای آن سرعتش به 40 کیلومتر بر ساعت کاهش یافته است.

با این حال طبق صحبت های مدیر عامل شرکت بورینگ ساخت این تونل 18 ماه طول کشیده و بیش از 10 میلیون دلار خرج برداشته است.

در پایان میتوانید ویدیو این رخ داد جالب را مشاهده کنید.

 

منبع:mashable

https://hw1.cdn.asset.aparat.com/aparat-video/f9f5610c26b5246acb76a2654a3278fb13049890-720p__65234.mp4

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time