تاکسی های پرنده در دبی

چرا یک درون را به پرواز دربیاریم وقتی میتوانیم خودمان با یکی از آنها پرواز کنیم؟ بالاخره تصاویر تاكسى هاى پرنده در فیلم هاى علمى تخیلى به واقعیت تبدیل شدند و دبى از تیرماه امسال از تاكسى هاى پرنده(درون Ehang 184) استفاده خواهد كرد.

سازنده درون Ehang 184 اهل چین است و درونی به وزن 500 پوند(تقریبا 250 کیلوگرم) ساخته که می تواند سرنشین هم داشته باشد و در واقع به عنوان یک وسیله حمل و نقل بدون راننده مورد استفاده قرار بگیرد. این درون جالب و هیجان انگیز ابتدا در نمایشگاه CES 2017 معرفی شد.

درون Ehang 184 نسبت به همنوعان خودش غول پیکر است اما طراحی زیبا و بی نظیری دارد و مطابق اعلام کمپانی تا 100 کیلومتر بر ساعت، سرعت دارد. همچنین حداکثر وزنی که می تواند تحمل کند تا 100 کیلوگرم است. همچنین فرود این وسیله به صورت عمودی است.

یک اپلیکیشن به سادگی سفر شما را برنامه ریزی می کند و پس از تعیین مقصد، درون به پرواز درمی آید. سیستم ایمنی مخصوص این درون همواره در طول سفر از مسافر محافظت می کند و در صورت بروز مشکل، درون نزدیک ترین و امن ترین نقطه (حتی می تواند روی آب شناور باشد) را برای فرود انتخاب می کند.

این درون تمام الکترونیکی چهار بازو، 8 پروانه(ملخک)، هشت موتور و دو مجموعه از سنسورها (به منظور تشخیص هوای بد و یا مواقع بروز مشکل و خطر) دارد. وب سایت اصلی این درون اعلام کرده که این درون ضد رعد و برق نیز هست و مرکز فرمان از پرواز این درون در شرایط آب و هوایی شدید نیز ممانعت می کند.

این دستگاه هنور در ایالات متحده آمریکا قانونی نیست زیرا ابتدا باید موفقیت در تست 28 ساعت پرواز و اجازه نامه رسمی اداره هوانوردی فدرال را کسب کند.

تاکنون، این کمپانی بیش از 100 سفر موفق همراه با سرنشین را به پایان رسانده اما در نمایشگاه CES 2017 این درون را تست نکرد.

قیمت تخمین زده شده این درون بین 200 تا 300 هزار دلار است.

با بروزرسانی همیشه بروز باشید.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time