موتور سیکلتی که پرواز می کند؟!

راندن یک موتورسیکلت پرنده از مهیج ترین تصاویر فیلم های علمی تخیلی هستند که تا بحال ساخته شدند. بعد از خبر به پرواز درآمدن تاکسی های پرنده در دبی ، حالا موتورسیکلت پرنده هم ساخته شده است.

این موتورسیکلت پرنده یک نمونه اولیه با نام "scorpion-3"  است که توسط یک استارتاپ روسی (Hoversurfe) ساخته شده و برای اولین بار در جهان یک کوادکوپتر برقی تک سرنشین است که می توانند راننده هم داشته باشد.

این وسیله که می تواند توسط یک خلبان انسانی یا از راه دور به عنوان یک هواپیمای بدون سرنشین کنترل شود می تواند در آینده برای حمل و نقل بشر و حمل و نقل محموله استفاده شود، و البته کاربرد بعدی آن به قطع یقین حضور در فیلم های جنجالی و تخیلی و پرطرفدار خواهد بود.

تیم Hoversurfe یه سادگی تکنولوژی دوچرخه تک سرنشین و دِرون پرنده را با هم دیگر ترکیب کرده و موفق به ساخت این موتورسیکلت پرنده شدند.

اگرچه این موتورسیکلت پرنده توسط یک خلبان رانده می شود، با این حال یک سیستم امنیتی از پیش تعبیه شده در وسیله اجازه سرعت و یا ارتفاع بیش از حد را نمی دهد تا از سقوط از آسمان و یا برخورد با موانعی مثل ساختمان ها و یا درختان جلوگیری کند.

Hoversurfe ادعا می کند که کاربرد این وسیله در ابتدا بیشتر برای بدلکاران و ورزشکارانی است که همیشه ایده های مهیج را در سر دارند و نمونه های بعدی در آینده استفاده های همچون حمل و نقل های گسترده خواهند داشت.

تاکنون نمونه های دیگر موتورسیکلت های پرنده هم ساخته شده اند مثل نمونه ای با نام JTARV ساخته ارتش آمریکا و سازمان هوانوردی انگلیس که البته سال ها با توانایی حمل یک سرنشین فاصله دارد و نمونه های دیگر که البته هیچ کدام در عمل به خوبی scorpion-3 پرواز نکردند.

به نظر می رسد Hoversurf روزی می تواند پاسخی به رویاهای دوچرخه سواران و بدل کارانی باشد که تشنه آدرنالین هستند و هچنین دیگر خودروهای پرنده مانند EHang 184، که قرار است این تابستان به عنوان تاکسی سرویس های پرنده در آسمان دبی مورد استفاده قرار گیرند، می توانند تقاضای نسل اینده برای حمل و نقل مستقل و پروازهای شخصی را به انجام برسانند.

با بروزرسانی همیشه بروز باشید.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time