خودروی پرنده ایرباس با نام پاپ آپ

آیا یک روز فکرش هم میکردید تا شرکت ایرباس از یک خودروی پرنده رونمایی کند..

شرکت ایرباس به تازگی در نمایشگاه بین‌المللی خودروی ژنو از یک خودروی پرنده رونماییی کرده است که با کمک شرکت ایتالیایی ایتال دیزاین کار طراحی و تولید این محصول را انجام داده است.به نظر میرسه شرکت های بزرگ برای حل مشکل ترافیک علاقه زیادی به استفاده از آسمان برای حمل و نقل عمومی هستند.

این خودرو که «پاپ‌آپ» نام دارد، از اتاقکی تشکیل شده که می‌تواند در موارد ضروری مثل زمانی که ترافیک شدید باشد، از بدنه خودرو جدا شود و پرواز کند.پاپ‌آپ دارای باتری شارژی است و نیاز به ایستگاه‌های مخصوص برای شارژ شدن دارد.خودروی پاپ‌آپ دو نفره است و 2.6 متر طول و 4.8 متر عرض دارد.

اگر مسافران در حین سفر با خودروی زمینی با ترافیک مواجه شوند، به‌سادگی می‌توانند درخواست تغییر وضعیت خودرو را صادر کنند تا اتاقک از بدنه زمینی جدا شود و به‌صورت عمودی به هوا برود.همچنین پاپ آپ به یک هوش مصنوعی با قابلیت ذخیره مسیرها و راه‌ها و به‌کار گیری آنچه از هر کاربر جداگانه‌ای می‌داند، مجهز است. در کپسول مخصوص مسافرین این پرنده هوایی و زمینی یک رابط کاربری با محیط کاملا مجازی برای تبادل اطلاعات با کاربران تعبیه شده که مسافر را در جریان اطلاعات سفر قرار می‌دهد.

یورگ آستالوش، مدیرعامل شرکت ایتال دیزاین، در یک نشست مطبوعاتی گفت: «اکنون خودروهای سنتی نمی‌توانند به‌تنهایی راه‌حلی برای کلان‌شهرها باشند و خودروسازان باید به زیرساخت‌های هوشمند، اپلیکیشن‌ها، سیستم‌های یکپارچه‌سازی، برنامه‌ریزی شهری، جنبه‌های اجتماعی و ... برای ساخت یک خودرو فکر کنند.».

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time