آپدیت جدید تلگرام با قابلیت تماس صوتی

آپدیت جدید برنامه تلگرام به تازکی عرضه شده است ولی این بار آپدیت جدید با قابلیت جالبی عرضه شده است..

در بروزرسانی جدید تلگرام کاربران با امکان «تماس صوتی» (Voice Calls) مواجه می‌شوند.این موضوعی است که در این بخش می خواهیم درباره اش صحبت کنیم.

موضوع اضافه شدن تماس صوتی و تصویری مدت هاست که شنیده می شد اما بالاخره اپل استور تیم کوک هم اجازه ورود این قابلیت را به تلگرام پاول دورف داد.خبری که به تازگی تیم کوک اعلام کرد که در آپدیت جدید این برنامه قابلیت تماس صوتی اضافه شده است.قابلیتی که نه تنها پاول دورف مدیر عامل تلگرام منتظر آمدش بود بلکه تقریبا هر فردی که که از تلگرام استفاده می کند تقاضای اضافه شدن این قابلیت را به این برنامه محبوب داشت.هرچند پیش از این  پاول دورف آب پاکی را بر روی دست همه کسانی که دوست داشتند با تلگرام تماس صوتی برقرار کنند ریخته بود و اعلام کرده بود که کاربران منتظر تماس با تلگرام نباشند اما به نظر می رسد این بار هم یک مدیر عامل تسلیم خواسته کاربرانش شد.

در اینجا باید اضافه کنم این قابلیت در ابتدا برای همه فعال نشده است و در حال حاضر در کشور‌های غرب اروپا فعال شده و پس از مدتی در دیگر کشورها هم قابل استفاده خواهد بود.برای موفقیت و اجرا شدن تماس صوتی در همه نقاط دنیا باید منتظر واکنش های مردم غرب اروپا به این ویژگی جدید باشیم و این موضوع که آیا آن ها حاضرند تا برنامه هایی همچون واتس اپ و وایبر را کنار گذاشته و از تلگرام استفاده کنند.چرا که عده زیادی عادت به عوض کردن استفاده از یک برنامه ندارند.

تلگرام برای رقابت بیشتر با رقیبانش هوش مصنوعی را به تماس های صوتی اضافه کرده است تا یک سیستم شبکه عصبی اطلاعاتی مثل سرعت نتورک، پینگ و مصرف دیتا را بررسی کرده و برای ارتباط های بعدی خود را با بهتر می تواند اینترنت شما بهتر تطبیق دهد.البته دورف و همکارانش بر این نکته بسیار تأکید کرده اند که این سیستم هوش مصنوعی به هیچ وجه به محتوای مکالمه شما دسترسی ندارد و فقط اطلاعات فنی تماس را استخراج می کند.

اما عده ای امنیت تلگرام را زیر سوال می برند و اعلام می کنند که امنیت این برنامه اجتماعی بسیار پایین است به همین دلیل تلگرام اعلام کرده است که این ویژگی جدید بسیار سریع، امن و با کیفیت خواهد بود و کلیه مکالمات صوتی تلگرام به صورت دو سویه رمزنگاری شده هستند. این بدان معناست که نه فقط سازندگان اپلیکیشن بلکه هیچ شخص ثالث دیگری قادر به شنود آن ها نیست.

سوالی که در اینجا مطرح می شو این است که چگونه می شود تماس صوتی با تلکرام برقرار کرد؟

در ورژن جدید این برنامه یک بخش با نام Voice Calls اضافه شده است که می توانید همه کارهایی که باید درباره تماس صوتی دارید را انجام دهید.کارهایی از قبیل مسدود کردن کلی تماس صوتی و یا تعدادی از دوستان یا آشنایا‌نتان که همان طور که در تصویر زیر می بینید تلگرام این بخش را زیاد پیچیده نکرده است چرا که در مراحل آزمایش است و انتظار تا در صورت موفقیت این ویژگی شاهد تغییرات و اضافه شدن تنظیمات بیشتری به این بخش باشیم.ضمنا می توانید میزان مصرف دیتا برای هر تماس را با کاهش 25 الی 30 درصد کیفیت تماس پایین بیاورید. برای استفاده از این گزینه می توانید به تنظیمات تلگرام، بخش Data and Storage و سپس گزینه Use Less Data مراجعه کنید.

 

بعد از آپدیت این برنامه یک یک تب جداگانه در منوی اصلی اپ برای تماس ها ایجاد می شود همچنین همانند تصویر پایین قادر هستید تا به تب Calls از طریق بخش Recent Calls بروید و از آنجا تماس صوتی برقرار کنید که در اندروید می توانید این کار را با بیرون کشیدن منوی کشویی اپ از سمت چپ صفحه انجام بدهید.

As soon as voice calls are enabled in your country, a phone icon will appear on every profile page, which you can tap to call up the corresponding contact.

از دیگر ویژگی‌های جدیدی که در به‌روزرسان ۳٫۱۸ به تلگرام اضافه شده می‌توانیم به اضافه شدن تنظیمات جدید برای ارسال ویدیو‌ها اشاره کنیم. با این ویژگی کاربران می‌تونند حجم ویدیوی خودشان را به شکل‌های مختلف تغییر دهند و ویدیو را در بهترین حالتی که دوست دارند برای افراد مختلف ارسال کنند

بروزرسانی

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time