• ارسال شده :
  • بازدیدها : 7085

نسل دوم ساعت هوشمند اپل در کنار آیفون 7

شایعات از رونمایی نسل دوم ساعت هوشمند اپل، در ماه سپتامبر امسال (شهریور-مهر)، در کنار آیفون 7 خبر می دهد. با ما همراه باشید.

اپل این روزها، دوران بسیار شلوغی را پشت سر می‌گذراند. از طرفی آیفون ۷ این شرکت به زودی معرفی می‌شود و از طرفی دیگر بسیاری از کاربران این شرکت، خواهان نسل دوم ساعت هوشمند اپل هستند. شاید این شرکت در زمینه‌ی ساعت‌هوشمند کمی ساکت باشد و اطلاعات زیادی را به بیرون منتشر نکند اما این دلیلی نمی‌شود که خبرهای مربوط به نسل دوم ساعت هوشمند اپل منتشر نشوند.

جدیدترین خبر منتشر شده در مورد نسل دوم این ساعت، نشان می‌دهد که ساعت‌هوشمند اپل باتوجه به استفاده از نمایشگری جدید، قیمت بسیار بالاتری نسبت به نسل اول خواهد داشت. براساس گزارش رسیده، اپل برای نسل دوم ساعت هوشمند خود، از نمایشگری Micro-LED به جای نمایشگر قدیمی OLED بهره خواهد بردهنگامی که اپل نسل اول ساعت هوشمند خود را معرفی کرد، از نمایشگری OLED در این ساعت استفاده کرد که نسبت به نمایشگر LCD آیفون‌های این شرکت از مزیت‌های بسیاری نظیر کیفیت بهتر و مصرف کمتر بهره می‌برد. حال نسل پیشرفته‌تر نمایشگرهای اپل هم در راه هستند چرا که میکرو ال‌ای‌دی‌ها حتی از OLED ها هم کیفیت بهتری داشته و مصرف کمتری هم دارند.

 از دیگر شایعات درباره ساعت‌های هوشمند آینده‌ی اپل، مربوط به قرار دادن دوربین FaceTime روی این محصول است. بر اساس گزارشی که وب‌سایت 9to5mac منتشر کرده است ، دوربین یاد شده در نسل دوم ساعت هوشمند اپل، در گودی بالای ساعت جای خواهد گرفت. همان‌گونه که انتظار می‌رود این ویژگی کاربران را قادر خواهد ساخت تا تماس‌های صوتی و تصویری را از طریق این گجت پوشیدنی برقرار کنند.

 

هنوز این طرح برای جایگذاری دوربین، نهایی نشده است و دور از انتظار نخواهد بود که وجود این دوربین به نسل‌های بعدی ساعت هوشمند اپل موکول شود.

همچنین نسل دوم ساعت هوشمند اپل از یک فناوری نمایشگر برخوردار خواهد بود که کل دستگاه را نسبت به نمونه کنونی باریک‌تر ساخته و احتمالا فضای داخلی بیشتری برای باتری بزرگ‌تر خواهد داشت.

از دیگر مواردی که در رابطه با این ساعت گفته شده، به نقل از دیجی‌تایمز و به گفته شرکتTPK Holding، سازنده پنل لمسی و تامین‌کننده قطعات اپل، ساعت هوشمند "اپل واچ 2" از فناوری "راهکار تک شیشه‌ای" (OGS) برای نمایشگر خود استفاده خواهد کرد. در حال حاضر، ساعت اپل واچ اولیه از نمایشگر "راهکار شیشه روی شیشه" استفاده می‌کند.

این ها فقط "شایعاتی" در مورد این ساعت هوشمند است. انتظار می رود که اپل این بار نیز طرفداران خود را غافلگیر کند.

   

 طبیعتا استفاده از تکنولوژی‌های جدیدتر، هزینه‌های بیشتری هم می‌طلبد و اپل برای جبران این هزینه‌ها، مجبور خواهد شد تا قیمت ساعت‌هوشمند خود را بیش از پیش گران کند تا سود بیشتری نیز از آن این شرکت شود. با این حال نسل دوم اپل واچ احتمالاً مانند نسل اول آن در انواع مختلفی عرضه گردد که قیمت این مدل‌ها رنج متغیری از ۱۰۰۰ دلار در مدل استیل تا ۱۰۰۰ دلار در سایر مدل‌ها خواهد داشت.  حال باید کمی منتظر ماند و دید آیا نسل دوم ساعت هوشمند اپل همراه با آیفون ۷ این شرکت معرفی می‌شود یا اپل، زمان دیگری را برای معرفی آن، در ذهن خود می‌پروراند.

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین تغییرات : دوشنبه 11 مرداد 1395
close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time