• ارسال شده :
  • بازدیدها : 5270

بهره مندی آیفون جدید از تاچ بار

کاربران زیادی منتظر آیفون 8 اپل با طراحی انقلابی هستند. گفته مي‌شود این گوشی از طراحی فوق باریک و نوار لمسی بهره خواهد برد.

با توجه به اینکه آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را باید در حد یک بروزرسانی نسبت به نسخه‌ی قبلی بدانیم، کاربران زیادی منتظر آیفون‌های سال آینده‌ی اپل هستند که قرار است به مناسبت دهمین سال معرفی گوشي‌ آیفون با طراحی و امکانات انقلابی رونمایی شوند.

مدت‌ها است شایعات و گمانه‌زني‌ها پیرامون نسل جدید پرچم‌دار اپل شروع شده و تاکنون خبرهای زیادی در این زمینه منتشر شده است. تازه‌ترین ادعا به طراحی فوق باریک و بهره‌گیری آیفون 8 از نوار لمسی تاچ‌بار مربوط مي‌شود. ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که این احتمال را بررسی مي‌کند.

ویدیویی از طرح مفهومی آیفون 8 توسط کاربری به نام Apple Designer در یوتیوب منتشر شده است که در آن مي‌توانیم نوار تاچ‌بار را مشابه آنچه در مک‌بوک پرو 2016 دیدیم، مشاهده کنیم.

همچنین در این ویدیو به طراحی فوق باریک آیفون 8 اپل اشاره مي‌شود. علاوه بر این به گفته‌ی ValuWalk، اپل از پورت تاندربولت 3 استفاده خواهد کرد که به شارژ سریع دستگاه و نرخ انتقال سریع‌تر اطلاعات تا ۴۰ گیگابایت در ثانیه کمک مي‌کند.

گفته مي‌شود آیفون 8 از نمایشگر اولد منحنی بهره خواهد برد و در سه نسخه‌ معرفی مي‌شود. ضمن اینکه به نظر مي‌رسد یک نسخه‌ی آلومینیومی در بین سه مدل مورد نظر وجود خواهد داشت.

قرار است سامسونگ نمایشگر OLED آیفون 8 را برای اپل تولید کند. سنسورهایی داخل این صفحه نمایش تعبیه خواهد شد و لبه‌های آن مانند گلکسی اس 7 اج کارایي‌های مختلفی خواهند داشت.

دکمه هوم از آیفون 8 حذف مي‌شود و این گوشی اولین آیفونی خواهد بود که بدون دکمه هوم آن را مي‌بینیم. علاوه بر این قرار است اپل از پردازنده‌ی A11 مبتنی بر لیتوگرافی ۱۰ نانومتری در پرچم‌دار بعدی خود استفاده کند که این تراشه توسط TSMC تولید مي‌شود. این پردازنده نسبت به نسل قبلی ۳۰ درصد قوي‌تر و مصرف آن ۲۰ درصد کمتر است.

قرار است آیفون 8 به قابلیت‌های امنیتی جدیدی مجهز شود که مي‌تواند به رمزگذاری و اسکن چهره و عنبیه چشم اشاره کرد. به گفته‌ی International Buisness Times، این ویژگی با نام Retina Eye Scanner شناخته مي‌شود.

مینگ چی کو از KGI Securities گفته است:

به نظر ما یکی از دلایل استفاده از شیشه به جای آلومینیوم در آیفون‌های جدید به پشتیبانی از شارژ بي‌سیم مربوط مي‌شود. برای اطمینان از حفظ عملکرد برتر، به نظر مي‌رسد تولیدکنندگان EMS توسعه و ساخت شارژر بي‌سیم اپل را بر عهده خواهند داشت، چرا که باید تست‌های دقیقی روی آن صورت گیرد.

 منبع: ایران iOS

 

آخرین تغییرات : شنبه 25 دی 1395
close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time