خرید و فروش ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی ممنوع اعلام شد

بانک مرکزی امروز استفاده از ارزهای دیجیتال در کشور را ممنوع اعلام کرد.

 

شاید خیلی از افراد امروزه خبرهایی در ارتباط با انواع ارزهای دیجیتال شنیده باشند و تا کنون بانک مرکزی استفاده از این ارزهای دیجیتال را نه تایید و نه رد می کرد اما امروز بانک مرکزی در سایت خود دستور العملی را منتشر نمود که مشخص می کرد استفاده از انواع ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین در تمامی مراکز پولی و مالی کشور ممنوع می باشد و با متخلفین برخورد خواهد شد.

طبق گزارشات بدست آمده در جلسه سی ام شورای عالی مبارزه با پولشویی که در تاریخ 9 دی ماه 96 برگزار شد، مقرر شد استفاده از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین در تمامی مراکز پولی و مالی کشور ممنوع شود.

بانک مرکزی علت این ممنوعیت را این چنین بیان کرد:

 

ارز های دیجیتال می توانند به عنوان ابزاری برای پولشویی، تامین مالی تروریسم و به طور کلی جا به جایی منابع پولی مجرمان قرار گیرد.

به همین علت بانک مرکزی برای جلوگیری از وقوع جرایم به کمک ارزهای دیجیتال، موضوع ممنوعیت به کارگیری ارزهای مجازی را به بانک ها ابلاغ کرده است.

بنابراین بانک مرکزی به تمام شعب و واحدهای تابعه بانک ها و موسسات اعتباری و صرافی ها اعلام کرد از خرید و فروش هرگونه ارزهای دیجیتال و یا هرگونه اقدامی که باعث ترویج استفاده از ارزهای دیجیتال میگردد خودداری نمایند و بنابر قوانین و مقررات با متخلفین برخورد خواهد شد.

 

 

 

منبع: cbi.ir

(0 رای‌ها)

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time