دبیر شورای عالی فضای مجازی: حمله سایبری به سامانه سوخت احتمالا توسط یک کشور خارجی انجام شده است stars

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما اعلام کرد که: «این حمله ساعت ۱۱ صبح سه ‌شنبه اتفاق افتاد و در همه جایگاه‌های بنزین کشور، شاهد اختلال وسیع بودیم. دستگاه‌های مربوطه با ورود به ماجرا، شاهد علائم یک حمله سایبری بودند که خوشبختانه خسارت‌های سخت ‌افزاری به دنبال نداشته و فقط در ارائه خدمت به شهروندان ایجاد اختلال کرد»

ثروت ایلان ماسک اکنون بیشتر از تولید ناخالص داخلی ایران شد! stars

شرکت «تسلا»، هفته گذشته موفق شد به جمع شرکت هایی بپیوندد که ارزش بازار آن ها بیش از یک تریلیون دلار است. با افزایش ارزش سهام خودروسازی «تسلا»، ایلان ماسک بنیان گذار و مدیرعامل این شرکت، با ثروت ۲۸۸ میلیارد دلاری، علاوه بر ثبت رکورد تاریخی جدید در زمینه ثروتمندترین فرد جهان، از کل ارزش بازار شرکت های بزرگی نظیر «اگزون موبیل» نیز فاصله گرفت. نکته قابل توجه این است که ثروت ایلان ماسک، تنها طی یک روز، ۳۶.۲ میلیارد دلار بیشتر شده است که این رقم بیشتر از بالاترین رکورد ثبت شده افزایش ثروت سال قبل است! همان زمانی که ژونگ شانشان، میلیاردر چینی، در عرض یک سال، ۳۲ میلیارد دلار به ثروت خود افزود.  باید به این موضوع نیز اشاره کرد که شرکت «تسلا»، تنها منبع درآمدی ایلان ماسک نیست و او مالک شرکت فضایی به نام «اسپیس ایکس» نیز هست که یکی از اهداف اصلی این شرکت، فراهم کردن امکان زندگی انسان ها در دیگر سیارات است. از طرفی ایلان ماسک پروژه «استارلینک» را با هدف تامین اینترنت ماهواره ای برای تمام ساکنان زمین را شروع کرده است که بزرگ ترین پروژه تامین اینترنتی در جهان است. همچنین ایلان ماسک از چهره های تاثیرگذار دنیای رمزارزها محسوب می شود و اظهاراتش در خصوص ارزهای مختلف باعث نوسانات بالایی در قیمت آن ها می شود.   لازم به ذکر است که ثروت ایلان ماسک، اکنون بیشتر از تولید ناخالص داخلی کشورهایی چون ایران، فنلاند، یونان و نیوزلند است!!!     منبع: ایسنا

اپل بار دیگر ارزشمندترین برند جهان شد stars

بر اساس گزارش «برترین برند‌ جهان در سال ۲۰۲۱» که به تازگی توسط وبسایت Interbrand منتشر شده است، اپل بار دیگر به عنوان ارزشمندترین برند جهان شناخته شد.

تایید حمله سایبری به سامانه سوخت کشور توسط مرکز ملی فضای مجازی stars

از ظهر امروز گزارشات مختلفی از حمله سایبری به جایگاه‌های سوخت و خارج شدن آن ها از مدار سوخت گیری منتشر کردیم و حالا مرکز ملی فضای مجازی، با تایید خبر این حمله سایبری اطلاعیه‌ای را صادر کرده است.

تایید حمله سایبری به سامانه سوخت کشور توسط شورای عالی امنیت ملی stars

بر اساس خبری که به تازگی توسط رسانه شورای عالی امنیت ملی منتشر شده است، این رسانه اعلام کرده است که اختلال ایجاد شده در سامانه سوخت‌گیری در پمپ بنزین‌ها که از ساعاتی قبل، موجب بروز مشکل در روند سوخت‌ گیری خودروها شده، ناشی از حمله سایبری بوده است.

بازطراحی تصویر در تصویر در واتس‌اپ

واتس‌اپ که اخیرا با توجه به تغییر سیاست‌ های خود، شاهد کاهش چشمگیر کاربران خود بوده است، به همین دلیل تیم توسعه واتس‌اپ درحال تلاش برای بهبود وضعیت عملکردی این برنامه هستند.

غیرفعال شدن واتس‌اپ بر روی بسیاری از گوشی های قدیمی در آینده نزدیک!

از روز ۱ نوامبر (حدود 8 روز دیگر) ، اپلیکیشن واتس‌اپ از گوشی‌های اندرویدی که دارای سیستم عامل اندروید ۴.۰.۴ (Ice Cream Sadwich) یا پایین‌ تر هستند و همچنین گوشی‌های آیفونی که دارای سیستم عامل iOS 9  یا قدیمی‌تر هستند، پشتیبانی نخواهد کرد.
close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time