امکان جدید گوگل کروم

اخیرا قابلیت جدیدی به گوگل کروم اضافه شده است که قادر است به کاربر اعلام کند رمز عبور وی به سرقت رفته است یا خیر.

 

همانطور که میدانید در دنیای امروز محافظت از حساب های کاربری شخصی یا تجاری دارای اهمیت زیادی می باشد و بدین منظور افراد سعی دارند پسوردهایی را برای حساب های خود در نظر بگیرند که به راحتی قابل حدس زدن نباشند و یا حساب های آنها توسط هکرها به سادگی قابل دسترس نباشد.

اما گزارشات نشان می دهد به تازگی گوگل کروم قابلیتی را افزوده است که قادر است به کاربران اطلاع دهد آیا تا کنون پسورد آنها به سرقت رفته است یا خیر.

بدین منظور شرکت Okta افزونه ای به نام PassProtect را طراحی کرده است که قادر است در صورت به سرقت رفتن پسورد به کاربران اطلاع بدهد.

کاربران پس از دانلود این افزونه وارد سایت این شرکت می شوند و پسورد خود را وارد می کنند و سپس در مرحله بعد پنجره ای باز می شود که اگر پسورد کاربر به سرقت رفته باشد به او اطلاع می دهد.

اینطور می توان گفت که این سایت بررسی می کند آیا پسوردی که شما وارد کرده اید در اطلاعات فاش شده وجود دارد یا خیر و اگر در اطلاعات فاش شده موجود بود به کاربر اطلاع می دهد.

این افزونه در حال حاضر تنها بر روی مرورگر گوگل کروم فعال است و گفته می شود به زودی بر روی فایرفاکس هم فعال می شود و همچنین در کنار کنترل پسورد بزودی کنترل نام کاربری هم به این افزونه اضافه می شود.

 

 

 

منبع: mehrnews

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time