امنیت اکانت های اینستاگرام بیشتر می شود

اینستاگرام قابلیت احراز هویت دو مرحله ای را به اپلیکیشن خود اضافه می کند که در صورت به سرقت رفتن سیم کارت کسی اجازه دسترسی به حساب کاربری شما را نداشته باشد.

 

همانطور که میدانید در برخی از اپلیکیشن ها برای محافظت بیشتر از حساب های کاربران، روش احزار هویت دو مرحله ای را به کار برده اند.

روش دو مرحه ای به این صورت است که در مرحله اول برای ورود به اکانت باید پسورد را وارد کنید و در مرحله دوم یک کد برای شما پیامک می شود و جهت تایید هویت باید کد ارسالی را در اپلیکیشن وارد کنید تا بتوانید به اکانت خود دسترسی داشته باشید که مزیت این روش این است که اگر کسی توانست پسورد شما را بدست بیاورد تا زمانی که کدی که به شماره شما ارسال شده است را وارد اپلیکیشن نکند نمی تواند وارد اکانت شما شود.

اما عیب این روش این است که گاهی اوقات ممکن است سیم کارت شما به سرقت برود و یا هکرها شماره سیم کارت شما را به سیم کارت دیگری منتقل کنند و بتواند به کد ارسال شده به شماره شما دسترسی پیدا کنند.

اما گزارشات نشان می دهد در روش تایید هویت دو مرحله ای اینستاگرام در صورت به سرقت رفتن سیم کارت از اکانت شما محافظت می شود.

 

 

اینستاگرام برای تایید هویت از اپلیکیشن های تولید کد مانند Google Authenticator استفاده می کند.

 

 

این اپلیکیشن این امکان را به کاربران می دهد که تایید هویت دو مرحله ای جیمیل ، فیسبوک و دراپ باکس را فعال کنند و کد تصادفی را در آن دریافت کنند.

اما مزیت این روش این است که این اپلیکیشن کدهای تصادفی را در یک دستگاه تولید می کنند ، یعنی در صورتی که شخصی سیم کارت شما سرقت کند نمی تواند کد تایید دو مرحله ای را بر روی دستگاه دیگری دریافت کند.

 

 

 

منبع: techcrunch

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time