• آموزش
  • ارسال شده :

با فناوری بلاک چین آشنا شوید

با روی کار آمدن ارز های دیجیتالی و مطرح شدن ارز هایی همچون بیتکوین نیاز شبکه ای غیرقابل ردیابی توسط کاربران و دولت ها روز به روز بیشتر میشد تا اینکه تکنولوژی بلاکچین برای رفع این مشکل معرفی شد.

برای درک بیشتر مفهوم بلاک چین باید شبکه بزرگی را در نظر بگیرید که از تعداد زیادی نود با توان پردازشی بسیار بالا تشکیل شده است. در این شبکه هر یک از اعضای آن که بخواهد تراکنشی انجام دهد، ابتدا باید درخواستش را در شبکه صادر کند سپس سایر نودهای موجود در شبکه در برخورد با هر درخواست تراکنش دو فعالیت اساسی انجام میدهند.

ابتدا معتبر بودن آن تراکنش را از لحاظBusiness Role (در مورد بیت کوین کافی بودن موجودی فرد درخواست دهنده) بررسی و تایید کنند.

سپس فعالیت اساسی در واقع پیدا کردن رمز پیچیده و تصادفی مورد نیاز بر اساس الگوریتم بلاک چین است که این رمز برای اضافه کردن آن تراکنش به دفتر دیجیتال مورد نیاز است.

اولین نودی از شبکه که بتواند این دو فعالیت را با موفقیت به پایان برساند، آن را به دفتر دیجیتال اضافه کرده و سپس برای اطلاع سایر نودها آنرا اعلام مینماید تا آنها نیز بتوانند خود را بروز کنند. سایر نودها نیز از ادامه کار بروی آن تراکنش دست کشیده و پس از بروز رسانی دفتر دیجیتال به دنبال تراکنش بعدی میگردند.

نکته جالب در این سیستم این میباشد، نودی که در بررسی معتبر بودن و همچنین کشف رمز هر تراکنش قبل از همه موفق شود، جایزه ای دریافت میکند که این جایزه نیز از جنس پول دیجیتال است. در سیستم بلاکچین در هر ده دقیقه مجموعه تراکنش های شبکه در قالب یک بلاک  از اطلاعات منتشر میشود که این بلاک به بلاک های قبل و بعد از خود لینک میشود در واقع برای اینکه بتوانید این سیستم را هک کنید باید تمامی بلاک های مرتبط را هک کنید که امری محال است چرا که باید در آن واحد میلیون ها کامپیوتر راه هک کنید.

 

منبع:بروزرسانی

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time