• آموزش
  • ارسال شده :

اپلیکیشن های خود را قفل کنید

با وجود اپلیکیشن های مختلف و کاربردی اعتیاد کاربران به گوشی های هوشمند روز به روز افزایش پیدا می کند. در همین راستا بعضی از کاربران هم هستند که میخواهند زمان خود را بهتر مدیریت کنند و زمان کمتری را در شبکه های اجتماعی بگذرانند.

معمولا این روزها بیشتر زمان خود را در اینستاگرام و یا تلگرام صرف میکنیم و همین مورد باعث میشود از انجام کارهای مفید دیگری عقب بیفتیم اما با قابلیت اسکرین تایم در iOS12 به راحتی متوانید اپ ها خود را برای یک زمان مشخصی قفل کنید.  از معرفی این قابلیت چند ماه میگذرد اما اکثر کاربران اپلی از این امکان کاربردی برای مدیریت زمانی اپ های خود استفاده نمیکنند.

با قابلیت اسکرین تایم میتوانید مدت زمانی که بروی اپ های مختلف در طول روز صرف کرده اید را مشاهده و آنالیز کنید. این قابلیت آیفون و آیپد در روز به شما یادآوری میکند که این مدت زمانی را که برای یک اپلیکیشن خاص صرف کرده اید کافیست و بایستی به کارهای دیگر خود برسید.

منوی اسکرین تایم اطلاعات کاملی را در اختیار کاربرانش قرار می دهد فقط کافیست به قسمت تنظیمات منوی اسکرین تایم بروید . در این قسمت به شما نشان می دهد که چه مقدار از دستگاهتان در روز ها یا هفته های گذشته استفاده کرده‌اید و کدام برنامه های کاربردی بیشترین زمان استفاده‌ی شما را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، ویژگی یاد شده به شما اعلام می کند که از طرف کدام اپلیکیشن بیش از همه اعلان یا Notification دریافت کرده‌اید و حتی تعداد دفعاتی که دستگاه را در دست گرفته‌اید را هم نمایش خواهد داد.

 

برای محدود کردن زمان استفاده از اپ های مختلف کافیست مراحل زیر را طی کنید:

روی App Limits از بخش Screen time در تنظیمات بزنید.

روی App Limits و سپس Add Limit زده تا تایم و زمان مشخص و محدودی که می خواهید صرف کنید را وارد نمایید. حالا باید یک دسته و گالری مشخص شده را برای اجرای محدودیت انتخاب کنید.
 
گزینه مهم دیگری که  Downtime نام دارد، می توانید از آن برای برنامه ریزی و زمانبندی بیرون از صفحه نمایش استفاده کنید.  با این گزینه عادت بد استفاده‌ی شبانه از تلفن همراه را از بین ببرید.
 
 
 
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time