اطلاعات اینستاگرام شما توسط دریافت این پیام به سرقت می رود!

از چند روز پیش پیام جعلی مبنی بر نقض قوانین کپی رایت برای کاربران اینستاگرام ارسال می شود و اینستاگرام نیز در توئیتر خود، از این روش جدید کلاهبرداری به کاربران هشدار داده است.

کاربران اینستاگرام از چندی پیش، در معرض خطر سرقت اطلاعات قرار گرفته اند و به همین دلیل اینستاگرام در توئیتر خود، از این روش جدید کلاهبرداری که شامل پیام های غیر معمول در بخش «دایرکت» می شود، به کاربران خود هشدار داده است.
هکرها در این پیام جعلی بر نقض قوانین کپی رایت توسط کاربر اشاره میکنند و کاربر با وارد کردن اطلاعات حساب کاربری خود،  آن ها را در اختیار هکرها قرار می دهد.
در این پیام جعلی به این اشاره شده است که پست‌ های حساب کاربری شما، قانون کپی رایت را نقض کرده است و اگر فکر میکنید که این موضوع صحت ندارد، فقط تا ۲۴ ساعت فرصت دارید تا بر روی لینک موجود در این پیام کلیک کنید و اینستاگرام را از این موضوع مطلع سازید، در غیر این صورت حساب کاربری شما مسدود خواهد شد!

کاربران نیز از ترس مسدود شدن اینستاگرام خود، وارد این لینک می شوند و پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور حساب کاربری خود، هکرها به اطلاعات خصوصی کاربران دسترسی پیدا می کنند.
لازم به ذکر است که اینستاگرام تأیید کرده است که هیچ گاه به دلیل نقض قوانین کپی رایت، برای کاربرانش پیام مستقیم ارسال نخواهد کرد و تاکید کرده است که کاربران به هیچ وجه بر روی لینک داخل پیام کلیک نکنند.
آیا برای شما این پیام ارسال شده است ؟ شما در مقابل این پیام چه کاری انجام دادید؟

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time