آیا کلاب هاوس هک شده است؟

جدیدترین خبرها از هک و انتشار اطلاعات ۱.۳ میلیون کاربر شبکه اجتماعی «کلاب هاوس» از طریق یک انجمن هکری در فضای آنلاین خبر می‌دهند.
شبکه اجتماعی «کلاب هاوس» از ماه مارس ۲۰۲۰ شروع به کار کرده و در حال حاضر به‌ صورت رسمی فقط از طریق دعوت‌نامه در سیستم عامل «iOS» در دسترس است و به کاربران اجازه ساخت اتاق‌ های گفتگو را می‌دهد تا درباره موضوعات گوناگون با یکدیگر صحبت کنند.
بر اساس گزارش جدیدی که به تازگی توسط وب سایت «CyberNews» منتشر شده است، مبنی بر این است که اطلاعات ۱.۳ میلیون کاربر «کلاب هاوس» هک و منتشر شده است. 
البته اطلاعات منتشر شده، فقط اطلاعات عمومی پروفایل کاربران می باشد که شامل نام کاربر، نام پروفایل کاربر، تصویر پروفایل کاربر، آدرس توییتر و اینستاگرام کاربر، تعداد دنبال ‌کنندگان، تعداد دنبال‌ شوندگان، تاریخ ساخت اکانت، نام فردی که کاربر را به کلاب هاوس دعوت کرده است و همچنین شامل اطلاعات دیگری است که کاربران در بیوگرافی خود در اختیار عموم قرار داده اند.
همچنین به نظر کارشناسان این حوزه، این اطلاعات فقط شامل اطلاعات عمومی پروفایل کاربران می باشد که از وب سرویس «کلاب هاوس» نیز قابل استخراج می باشد و هیچ یک از اطلاعات خصوصی کاربران حتی شماره موبایل و آی دی دیوایس کاربران و موارد حساس‌ تری از جمله اطلاعات حساب بانکی یا اطلاعات حقوقی کاربران منتشر نشده است. اما باید به این نکته توجه داشت که این اطلاعات فاش شده، کاربران را در معرض حملات فیشینگ یا سرقت هویت قرار خواهد داد بنابراین باید مراقب پیام ‌های ناشناسی که از طرف «کلاب هاوس» و یا افراد ناشناس ارسال می‌شوند، باشید.
نکته قابل توجه این است که حتما رمز عبور خود را در «کلاب هاوس» تغییر دهید و سیستم‌ احراز هویت دو-مرحله‌ای را برای تمام حساب ‌های کاربری خود فعال کنید.
لازم به ذکر است که مدیر عامل «کلاب هاوس» نیز اعلام کرده است که گزارش فاش شدن اطلاعات خصوصی کاربران این شبکه اجتماعی حقیقت ندارد.
 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time