واتس‌اپ در حال آزمایش قابلیت تبدیل پیام صوتی به متن

واتس‌اپ که اخیرا با توجه به تغییر سیاست‌ های خود، شاهد کاهش چشمگیر کاربران خود بوده است، به همین دلیل تیم توسعه ش درحال تلاش برای بهبود وضعیت عملکردی این برنامه هستند.
بر اساس گزارشی که به تازگی توسط وبسایت WABetaInfo منتشر شده است، واتس‌اپ برای راحتی کاربرانی که ممکن است در جمع یا جایی باشد که نتواند به راحتی پیام صوتی را گوش کند و یا شرایط گوش دادن آن را ندارند و یا نمی‌خواهند به پیام‌های صوتی طولانی گوش کنند، در حال توسعه قابلیت جدیدی برای کاربران iOS است که می‌تواند پیام‌های صوتی را به متن کند. 
قابلیت تبدیل پیام های صوتی به متن در واتساپ به کاربران اجازه می‌دهد تا رونوشت پیام‌های صوتی دریافتی از سوی کاربران را با استفاده از فناوری تشخیص گفتار، به حالت متن دربیاورند. گفتنی است که این ویژگی به‌ صورت اختیاری در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.
باید به این نکته اشاره کرد که پردازش ‌های این ویژگی، به ‌طور کامل، روی دستگاه کاربر انجام می‌شود. به این ترتیب، واتس‌اپ و فیسبوک نمی‌توانند به محتوای پیام‌های شما دسترسی داشته باشند.
لازم به ذکر است که این ویژگی در حال حاضر برای گوشی‌های آیفون و کاربران iOS در حال توسعه است. بنابراین کاربران بتای عمومی واتس‌اپ هنوز نمی‌توانند به این ویژگی دسترسی داشته باشند. اما کاربران می‌توانند آن را در نسخه‌ های آزمایشی که در آینده منتشر می‌شوند، امتحان کنند. همچنین احتمال می‌رود که این ویژگی در آینده برای اندروید نیز توسعه یابد.
 
نظر شما درباره قابلیت جدید تبدیل پیام های صوتی به متن در واتس‌اپ چیست؟

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time