نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی: نظر ما داشتن اینترنت اخلاق ‌مدار بر مبنای ارزش‌های اسلامی است

«علی نیکزاد»، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در نخستین کنفرانس بین‌المللی «رسانه، ارتباطات و حکمرانی سایبری» به بحث فیلترینگ و ضرورت ایجاد اینترنت امن اشاره کرد و گفت: «در مجلس، هیچ ‌یک از اعضا به دنبال فیلترینگ نیستند، اما هیچ رخداد اجتماعی، بدون قانون نمی‌تواند شکل گیرد. حتی اگر قانون بد باشد، باید قانونی شکل گیرد. این فضا نیازمند مدیریت حاکمانه و جهادی است و اگر نخواهیم مستقل باشیم، آن‌ها از انتشار عکس سلیمانی جلوگیری و ما را از عرصه خارج می‌کنند»
«علی نیکزاد»، با بیان اینکه اینترنت امن یعنی اینترنتی که شبکه ملی اطلاعات داشته باشد، در ادامه افزود: «ما در بحث اینترنت امن می‌گوییم، اطلاعات کشور لازم نیست به سرورهای خارجی برود و برگردد. ما می‌گوییم چرا این‌ها در اینترنت، اخلاق را مد نظر قرار نمی‌دهند. نظر ما داشتن اینترنت اخلاق‌مدار بر مبنای ارزش‌های اسلامی است. این فیلترینگ نیست. در دنیا هم تجربه شده است. استفاده از اینترنت سن مجاز خودش را دارد. ما هم دنبال همین موضوعات هستیم‌»
نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، راهکار تحقق این موضوع را راه ‌اندازی شبکه ملی اطلاعات دانست و گفت: «اگر می‌خواهیم در عرصه ارتباطات حرفی برای گفتن داشته باشیم راهکار این است که شبکه ملی ارتباطات داشته باشیم. ما اگر می‌خواهیم در کشور کارهای بزرگی را انجام دهیم باید رنگ و بوی توزیع عدالت هم داشته باشد. دوستان ما به سمت اینترنت پرسرعت هم حتما باید حرکت کنند»
«علی نیکزاد»، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، در پایان به این موضوع اشاره کرد: «اهمیت فضای مجازی در عصر حاضر، آشکار است و مفهوم حکمرانی با ظهور فضای مجازی دستخوش تغییر و تحول شده است چرا که بسیاری از کارها مانند آموزش بر این بستر پیش می‌رود»

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time