خبرهای جدید از ارائه سیم‌کارت به گردشگران خارجی

  در سال های گذشته، بحث اختصاص سیم‌کارت به گردشگران از سوی مسئولان مطرح و درباره این نوع از سیم‌کارت‌ها و تفاوتشان با سایر سیم کارت‌ها گفته شده بود که این سیم‌کارت‌ها به دو زبان انگلیسی و عربی اطلاعات مربوط به جاذبه‌های گردشگری ایران را در اختیار استفاده‌کنندگان قرار می‌دهد و به اینترنت دسترسی آسان‌تری دارد.
چندی پیش نیز، بحث ارائه سیم‌کارتی خاص به گردشگران خارجی جهت دسترسی بهتر به برخی پلتفرم‌های خارجی دوباره توسط مسئولان مطرح شده است.
 حال عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی، در جدیدترین اظهاراتش اعلام کرده است که در کمیسیون‌های مسئول رسیدگی به این موضوعات شرکت کرده و درباره ضرورت این موضوع توضیح داده است.
 وی در این باره تاکید کرد که گردشگران خارجی باید حداقل خدمات را دریافت کنند و بعضی دوستان تحلیل می کنند که چرا گردشگر خارجی به ایران نمی آید که دلایلی دارد که یکی از مهمترین نیازهای آنها اینترنت و سکوهای بین‌المللی و خارجی است.
درنهایت پس از پیشنهادی که این مقام مسئول ارائه کرد، موضوع در کمیته های مربوطه که مسئول رسیدگی هستند، بررسی شده و ظاهرا تا حد زیادی مورد تصویب قرار گرفته است و در آن زمان اظهار امیدواری کرد که نتیجه طی روزهای آینده اعلام می شود.
در همین رابطه اخیرا وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در یک گفت و گوی رادیویی، اعلام کرد: «فقط هم بحث سیم‌کارت بدون فیلتر نیست و به نظر بنده، این موضوع جاافتاده و کارشناسان هم پذیرفتند. ما در کمیسیون‌های مسئول رسیدگی به این موضوعات نیز شرکت کردیم و توضیح دادیم و فکر می‌کنم یک اقناع عمومی صورت‌ گرفته است»

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time