صفر تا 100 فقط در 1.9 ثانیه

خودرو ژاپنی از نوع برقی سوپر اسپرت اسپارک اول (Aspark Owl) توانست در مدت 1.9 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند که اولین خودرو جاده ای است که شتاب کمتر از 2 ثانیه را ثبت می کند.

یک سال از معرفی خودرو اسپارک اول (Aspark Owl) در نمایشگاه خودرو فرانکفورت میگذرد اما حالا به نظر می رسد مرز 2 ثانیه ای صفر تا 100 خودروهای جاده ای توسط این خودرو سوپر اسپرت ژاپنی شکسته شده است.

طبق گزارشات به دست آمده این خودرو از حالت سکون برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر فقط به 1.9 ثانیه زمان نیاز دارد که می توان گفت شتاب اولیه این خودرو در مقایسه با خودرو تسلا رودستر خیلی بیشتر است.

خودرو ژاپنی Aspark Owl از بدنه تماما فیبر کربنی ساخته شده است که 99 سانتی متر ارتفاع و 862 کیلوگرم وزن دارد و هچنین قابل ذکر است تنها تفاوت این خودرو با نمونه جاده ای آن لاستیک های مسابقه ای آن می باشد.

این خودرو دارای 430 اسب بخار و گشتاور 763 نیوتن متر می باشد و به همین دلیل است که در گروه خودروهای سوپر اسپرت قرار می گیرد.

تفاوت مهم خودرو اسپارک اول (Aspark Owl) با خودرو تسلا رودستر در قیمت آنها می باشد بنابر گفته صاحبان این کمپانی ژاپنی فقط 50 دستگاه از خودرو اسپارک اول (Aspark Owl) وارد بازار خواهد شد که قیمت هر دستگاه حدود 4 میلیون 400 هزار دلار برآورد شده است در صورتی که خودرو تسلا رودستر در نسخه استاندارد 200 هزار دلار و در نسخه محدود 250 هزار دلار تعیین قیمت شده اند.

 

 

 

 

منبع: motor1

 

 

 

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time