سرمایه گذاری عظیم بن طلال در یک استارتاپ

خبرها نشان می دهد بن طلال می خواهد در یک استارتاپ اماراتی 200 میلیون دلار سرمایه گذاری کند.

 

بنابر گزارشات دریافتی ولید بن طلال تصمیم دارد در پروژه تاکسی آنلاین Careem که یکی از استارتاپ های قابل توجه امارات متحده عربی محسوب می شود 200 میلیون دلار سرمایه گذاری کند.

گفته می شود ارزش این شرکت در سال 2017، 886 میلیون دلار بوده است و در صورتی که بن طلال در این پروژه سرمایه گذاری کند ارزش شرکت Careem  به 2 میلیارد دلار خواهد رسید.

استارتاپ کریم امروزه در بیش از 120 شهر خاورمیانه، شمال آفریقا و کشورهایی مانند پاکستان و ترکیه فعالیت دارد و سایر سهامداران آن Rakuten ژاپن، Daimler آلمان، Didi Chuxing چین هستند.

اما شاید برای خیلی از افراد سوال شود که چرا این سرمایه گذاری دارای اهمیت است؟

در جواب می توان گفت این سرمایه گذاری را می توان نخستین طرح عربستان سعودی در حوزه فناوری پس از مفقود شدن جمال خاشقچی دانست.

و همچنین باید ذکر کرد پس از گذشت آن ماجرا تا کنون تعدادی از شرکت های بزرگ دنیا از حضور در  کنفرانس سرمایه گذاری در ریاض که هفته آینده برگزار می شود، انصراف داده اند.

پرسش دیگر این است که چرا بن طلال مسئول این سرمایه گذاری شده است؟

همانطور که میدانید بن طلال به همراه تعداد دیگری از شاهزاده های عرب در هتلی مجلل در عربستان به اتهام فساد مالی و اعتباری دستگیر شد بنابراین پس از آن جریان این پروژه را می توان یکی از مهم ترین سرمایه گذاری ها وی پس از آزادی به حساب آورد.

 

 

 

منبع: entekhab

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time