مشخصات ظاهری و قابلیت های ویندوز ۱۱ فاش شد

بر اساس جدیدترین تصاویری که توسط «Engadget» از رابط کاربری ویندوز ۱۱ فاش ‌شده است، این سیستم عامل دارای منوی استارت مرکزی با آیکون‌ های متمرکز و با گوشه‌های گرد است. همچنین «ویجت‌ها» دوباره به سیستم عامل مایکروسافت بازگشته ‌اند. از طرفی ویندوز ۱۱ از «Dark Mode» هم پشتیبانی می‌کند و برای آن والپیپرهای مخصوصی وجود دارد.
 
بر اساس این گزارش، بزرگ ‌ترین تغییرات در «تسک بار» اتفاق افتاده است و آیکون‌ های اپلیکیشن ‌ها در این ناحیه متمرکز شده اند، همچنین شاهد طراحی جدید منوی استارت و آیکون آن هستیم. در این نوار ابزار، آیکون جدیدی به نام «Widgets» نیز اضافه شده است.
همچنین در منوی استارت، خبری از کاشی‌های زنده نیست و همه چیز ساده ‌تر شده است. در این منو می‌توانید اپلیکیشن ‌های پین ‌شده، برنامه های اخیرا استفاده شده و گزینه هایی برای خاموش یا رستارت سریع ویندوز ۱۱ را ببینید. 
نکته قابل توجه این است که این نسخه دارای گزینه ‌ای برای تغییر منوی استارت ویندوز ۱۱ به حالتی شبیه ویندوز ۱۰ است. این ویژگی برای کاربرانی هست که منوی جدید ویندوز ۱۱ را نمی‌پسندند.
ویندوز ۱۱ دارای لوگوی جدیدی می باشد که شکل پنجره‌ها را ساده‌ تر کرده و آن‌ها را به حالت مربع درآورده است تا بیشتر شبیه لوگوی مایکروسافت باشند.
مایکروسافت همچنین در ویندوز‌ ۱۱، تجربه کاربری مربوط به اپلیکیشن «Xbox» را نیز بهبود بخشیده است.
نسخه جدید اپلیکیشن «Xbox» که درون ویندوز‌‌ ۱۱ وجود دارد، امکان دسترسی سریع به بازی ‌های سرویس «Xbox Game Pass»، شبکه اجتماعی «Xbox» و «Xbox store» را فراهم کرده است.
 
لازم به ذکر است که ویندوز ۱۱ هفته آینده رسما معرفی می‌شود و احتمالا نسخه نهایی ‌اش در پاییز عرضه خواهد شد، اما هم اکنون بیلد آن به اینترنت راه پیدا کرده و کاربران می‌توانند آن را نصب کنند. از طرفی انتظار می‌رود که شاهد تغییرات بیشتری در اپلیکیشن‌های ویندوز ۱۱ باشیم که در نسخه اولیه دیده نمی‌شوند.
باید به این نکته نیز اشاره کرد که مایکروسافت اعلام کرد که در ۱۴ اکتبر سال ۲۰۲۵ به پشتیبانی از ویندوز ۱۰ پایان خواهد داد. به این ترتیب ما در مجموع شاهد ۱۰ سال پشتیبانی مایکروسافت از این سیستم عامل خواهیم بود. 
نظر شما درباره‌ ویندوز ۱۱ چیست؟ آیا طراحی جدید آن را دوست دارید یا نسخه قبلی را ترجیح می‌دهید؟ آیا پس از انتشار نهایی این نسخه، آن را نصب خواهید کرد؟

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time