ترفند تازه کلاهبرداری با پیامک جعلی سامانه ثنا

در روزهای اخیر شاهد پیامک ارسال شده به برخی افراد با موضوع ابلاغ الکترونیک قضایی هستیم پیامکی که حساب خیلی از افراد را خالی کرده است! حال مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه اعلام کرده است که ‌پیامک ارسال شده جعلی می‌باشد. 
به گزارش مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، در این پیامک جعلی از افراد خواسته شده است که جهت مشاهده ابلاغ الکترونیک قضایی در سامانه ثنا، به آدرس اینترنتی اعلام شده رفته و کد ملی، شماره همراه خود را وارد کنند و برای مشاهده ابلاغ الکترونیک قضایی، با مراجعه به یک صفحه جعلی، مبلغ 20 هزار ریال را پرداخت کنند و در این مرحله این بدافزار که هم به صورت درگاه اینترنتی و هم به صورت اپلیکیشن طراحی شده است، به نحوی عمل می‌کند که وقتی فرد وارد سامانه می‌شود و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد می‌کند، تمام فعالیت های او توسط هکر و برنامه نویس این بدافزار، قابل رویت می‌شود.
لازم به ذکر است که پیامک های جعلی که عمدتا با مبداء خارج از کشور و یا از سرشماره های نامعتبر ارسال می گردد، صرفا جهت کلاهبرداری و سرقت از حساب های بانکی افراد طراحی شده است و ارتباطی با دستگاه قضایی ندارد و در پیامک های اطلاع رسانی سامانه ابلاغ الکترونیکی که از سرشماره های رسمی قوه قضائیه ارسال می‌شود، هیچ گونه لینکی جهت ورود به درگاه پرداخت بانکی وجود ندارد و برای مشاهده ابلاغیه های قضایی، نیاز به پرداخت هیچ گونه وجهی نخواهد بود.
همچنین توصیه می‌شود که در صورت دریافت این نوع از پیام های جعلی، از باز کردن لینک های آلوده خودداری نموده و سریعا این موضوع را به پلیس فتا گزارش دهید.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time