دولت اجازه ندهد سامسونگ و ال‌جی خیانت کار به راحتی به ایران برگردند!

همان طور که میدانیم از مدتی قبل و به دنبال تحریم های آمریکا علیه ایران، دو شرکت صاحب نام و بزرگ لوازم خانگی یعنی Samsung و LG از بازار ایران خارج شدند و اکنون با توجه به خبرهایی مبنی بر لغو تحریم های آمریکا علیه ایران، زمزمه ‌هایی از بازگشت این دو شرکت به بازار لوازم خانگی ایران شنیده می شود. 
حال علیرضا سلیمی، عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک هفته تعاون و آغاز به کار دولت جدید، خواهان جلوگیری دولت از بازگشت شرکت ‌های کره‌ای سامسونگ و ال‌جی به ایران شد و گفت: «شنیده شده دو شرکت سامسونگ و ال‌جی با شرایط عجیب و غریب، قصد بازگشت به کشور را دارند. اما روزی که ما به سامسونگ و ال‌جی نیاز داشتیم، آن‌ها ایران را رها کردند. دولت باید با دقت ویژه‌ای، اجازه ندهد به راحتی سامسونگ و ال‌جی به کشور برگردند، چون آن‌ها به ما خیانت کردند و حالا هم پذیرفتنی نیست که به جای پول ‌های بلوکه شده ایران در کره‌جنوبی و با فضایی که آمریکایی‌ ها باز کرده‌اند، محصولات کره‌ای وارد کشورمان شود»
لازم به ذکر است که محمد باقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ به این تذکر، با تاکید بر اینکه گام بزرگی در حوزه صنعت لوازم خانگی از جهت کمیت و کیفیت برداشته شده، گفت: «با توجه به کیفیت بالای تولیدات ایرانی، هیچ وقت دولت و مجلس اجازه تضعیف تولید داخلی را نخواهد داد»
 
نظر شما در این مورد چیست؟ آیا ایرانی ها با برندهای چینی و یا محصولات خارج از استانداردهای جهانی تنها می‌ مانند؟ یا شاید بهتر است تجدید نظری صورت گیرد تا بار دیگر شاهد حضور Samsung و LG در بازار لوازم خانگی ایران باشیم؟

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time