۱۸۱ میلیون دلار بیت‌کوین در دل زباله‌ها!

بر اساس خبری که به تازگی منتشر شده است، ۹ سال پیش، ۸۰۰۰ بیت کوین بر روی یک هارد درایو، به اشتباه دور انداخته شد. حالا تلاش‌ها از طریق یک برنامه ۱۱ میلیون دلاری، برای بازیابی این رمزارزها شروع شده است.
بر اساس این خبر، «جیمز هاولز» در سال ۲۰۱۳، دو عدد هارد درایو لپ ‌تاپ یک شکل را در کشوی میز خود قرار داده بود. یکی از آن‌ها خالی و دیگری حاوی ۸۰۰۰ بیت کوین بود. «جیمز هاولز» قصد داشته است تا هارد درایو خالی را دور بیندازد، اما به اشتباه، هارد درایوی را دور انداخته است که امروز می‌توانست میلیون‌ها دلار ارزش داشته باشد!
حالا بعد از گذشت ۹ سال، «جیمز هاولز» مصمم است که بیت کوین‌های خود را پیدا کند. او که حالا ۳۶ سال دارد، امیدوار است مقامات محلی اجازه دهند تا در محل دفن زباله‌ها، به دنبال رمزارزهایش بگردد، ولی هنوز موفق به کسب رضایت آن‌ها نشده است و اجازه ورود به قبرستان زباله‌ها را ندارد.
نکته قابل توجه این هست که ۸۰۰۰ بیت کوین «جیمز هاولز»، در حال حاضر ارزشی حدود ۱۸۱ میلیون دلار دارد و بررسی ۱۱۰ هزار تن زباله، هزینه ای برابر با ۱۱ میلیون دلار برای او در برخواهد داشت.
به گفته «جیمز هاولز»، با کمک نیروهای انسانی، سگ‌های رباتیک و البته یک الگوریتم هوش مصنوعی، پیدا کردن این هارد درایو قابل انجام خواهد بود. البته انجام این طرح، حدود ۳ سال طول می‌کشد و اگر این هارد درایو شکسته نشده باشد، به احتمالی ۸۰ تا ۹۰ درصد، می‌توان اطلاعات آن را بازیابی کرد.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time