پس از فوت افراد، چه اتفاقی برای آیفون و اپل آیدی آنها می‌افتد؟

همان طور که پیشتر اعلام کردیم، اپل در جریان کنفرانس WWDC 2021 از سیستم عامل iOS 15 رونمایی کرد و یکی از ویژگی های مهم این نسخه که قرار است به زودی امکان پذیر شود، در دسترس قرار دادن اطلاعات اپل آیدی افراد فوت شده به خانواده آن‌هاست که احتمالا به تشخیص خود کاربر پیش از فوتش تعیین خواهد شد.
به گفته اپل، اطلاعات اپل آیدی افراد فوت شده، تحت عنوان «میراث دیجیتالی»، به صورت هوشمند در اختیار خانواده او قرار خواهد گرفت. اما نکته قابل توجه این است هنوز جزئیات بیشتری درباره نحوه فعال سازی این ویژگی و همچنین چگونگی تعیین فردی خاص توسط کاربر و همچنین نحوه در دسترس قرار گرفتن اطلاعات اپل آیدی کاربر پس از فوتش به فرد مشخص شده از سمت کاربر، منتشر نشده است.
لازم به ذکر است که پیش از این، توییتر، فیسبوک و گوگل نیز این دسترسی را برای کاربران مهیا کرده اند تا خانواده فرد فوت شده بتواند به اکانت کاربری او دسترسی داشته باشد.
نکته قابل توجه این است که اپل امکان بازیابی کردن اپل آیدی را نیز برای کاربران فراهم کرده است. این ویژگی به کاربران این امکان را میدهد که تعدادی از دوستان خود از لیست مخاطبین «افراد مورد اعتماد» اضافه کنند تا پس از قفل شدن اپل آیدی، آنها نیز بتوانند اکنت اپل آیدی را بازیابی کنند. این قابلیت برای کاربران بسیار کاربردی و مفید خواهد بود زیرا در حال حاضر، بازیابی اپل آیدی به دلیل مسائل امنتی، بسیار پیچیده می باشد و دائما باعث دردسرهای زیادی برای کاربران میشود. 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time