واردات برخی موبایل های برند شیائومی، نوکیا، ریلمی، اوپو، آلکاتل به کشور ممنوع شد!

چندی پیش واردات 25 مدل گوشی موبایل از برندهای شیائومی، نوکیا و ریلمی ممنوع اعلام شد. اما به چه علت؟ ما در ادامه به بررسی علت ممنوعیت واردات این 25 مدل گوشی موبایل می‌پردازیم:
واردات 25 مدل گوشی موبایل از برند های شیائومی، نوکیا و ریلمی به دلیل عدم مسیریابی صحیح سرشماره‌ های اضطراری و عدم اتصال به شماره‌ های اضطراری کشور ممنوع اعلام شد. این گوشی های موبایل  به دلیل عدم امکان شماره ‌گیری شماره‌ ای اضطراری کشور مانند ۱۱۰، ۱۱۵، ۱۲۵ ممنوع شده اند. زیرا وقتی با این گوشی های موبایل با شماره‌ های اضطراری مانند پلیس، اورژانس یا آتش ‌نشانی تماس گرفته می‌شود، به جای تماس با همان شماره، به شماره ۱۱۲ که ستاد مدیریت بحران کشور است، زنگ می‌خورد.
نکته قابل توجه این است که در همه جای دنیا، به غیر از شماره اضطراری ۹۱۱، شماره ۱۱۲ هم وجود دارد که نیز برای تماس با مرکز امداد و نجات وجود دارد. بنابراین در ایران نیز، وقتی شماره‌ های اضطراری ۳ رقمی با این گوشی‌ها گرفته می‌شود، به صورت خودکار به شماره ۱۱۲ وصل می‌شود.
لازم به ذکر است که مشکل برخی از گوشی‌ های شیائومی با تغییرات اندکی در شماره‌ گیری سرشماره ‌های اضطراری قابل ‌حل است و در برخی از این مدل ‌ها باید یک «+» در انتهای شماره اضافه شود. برای مثال اگر شخصی می‌خواهد با شماره ۱۱۰ تماس بگیرد، باید شماره «+۱۱۰» را شماره‌ گیری کند. 
در پایان باید به این نکته نیز اشاره کرد که ممنوعیت واردات برخی از مدل های برند‌های شیائومی، نوکیا، ریلمی، اوپو، آلکاتل و... که تا زمان احراز رفع مشکل نیز ادامه خواهد داشت، آسیب جدی به بازار آرام و با ثبات موبایل خواهد زد. البته انجمن واردکنندگان موبایل، از رگولاتوری خواسته اند که دستور لغو این ممنوعیت را صادر کند.
در ادامه لیست 25 مدل گوشی موبایل که ممنوعیت واردات آن ها صادر شده است، می‌پردازیم و البته در روزهای آینده، مدل‌ های بیشتری به این لیست اضافه خواهند شد!
نظر شما درباره این ممنوعیت واردات و دلایل ممنوعیت آن چیست؟

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time