مایکروسافت تمایلی به استفاده کاربران از اینترنت اکسپلورر ندارد!

همانطور که میدانید با روی کار آمدن مرورگر هایی همچون کروم و فایرفاکس و عدم تمایل کاربران به استفاده از اینترنت اکسپلورر مایکروسافت نیز این مرورگر را بازنشسته کرد اما با این حال در ویندوز این مرورگر وجود داشت چرا که برخی از سایت ها همچنان با این مرورگر سازگاری دارد.

با نگاهی به گذشته در خواهیم یافت که مایکروسافت بیش از 4 سال است که مرورگر اینرنت اکسپلورر را باز نشسته و جایگزین آن یعنی مرورگر اج را معرفی کرده است، مرورگر مایکروسافت اج به عنوان جایگزین اینترنت اکسپلورر به صورت پیشفرض در ویندوز 10 قرار داده شد تا کاربران با استفاده از این مرورگر تجربه خوشایندی داشته باشند.

در همین خصوص کریس جکسون، یکی از متخصصان امنیت در بخش ویندوز مایکروسافت مقاله‌ای را با عنوان «خطرات استفاده از اینترنت اکسپلورر به‌عنوان مرورگر پیش‌فرص» منتشر کرده که در آن از خطرات استفاده از این مرورگر به عنوان مرورگر پیشفرض دلایلی را ذکر کرده است.

با این حال با وجود اینکه بسیاری از کاربران امروزه از مرورگر های مدرن و امروزی همچون کروم و فایرفاکس استفاده می کنند در این بین همچنان کسب و کار هایی هستند که با این مرورگر جدید سازگاری نداشته و کاربران برای استفاده از خدمات چنین وبسایت هایی مجبور به استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر هستند که این خود باعث آسیب پذیر بودن کاربران خواهد شد.

جکسون علاوه بر این هشدار داده است که مرورگر مایکروسافت اج نیز آنچنان امن نیست، علاوه بر این کاربران ویندوز 7 و8 به این مروگر دسترسی ندارند که این خود باعث افزایش چالش ها می شود در نهایت گفتنی است طبق اسناد منتشر شده ردموندی ها در حال توسعه‌ی نسخه‌ی جدیدی از اج هستند که برپایه‌ی کرومیوم ساخته می‌شود و قابلیت نصب بر روی ویندوز 7 و8 را داراست.

 

منبع:TheVerge

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time