آسیب‌پذیری جدید گوشی‌های اندرویدی!

به تازگی خبری توسط کارشناسان و متخصصین گوگل منتشر شده است که حفره امنیتی جدیدی گوشی های اندرویدی با سیستم عامل اندروید ۸ به بالا تحت تاثیر قرار میدهد. 

 این حفره امنیتی بسیاری از گوشی‌های هوشمند برندهای مختلف همچون پیکسل ۱ و ۲، هواوی پی۲۰، سامسونگ گلکسی اس ۷، اس۸ و اس۹ و بسیاری دیگر از دستگاههای اندروید ۸ و بالاتر را تحت تاثیر قرار داده است.

آنطور که در خبرها آمده است این باگ و حفره امنیتی در سال ۲۰۱۷ کشف شده است اما متاسفانه در نسخه های جدید اندروید این باگ مشاهده و گزارش شده است.

 این حفره امنیتی که توسط یک گروه اسراییلی ایجاد شده است به اندازه حفره های امنیتی گذشته خطرناک نخواهد بود. چراکه از کاربران، تنها درخواست نصب اپلیکیشن های آلوده را می کند و آنها نیز تنها در صورتی که اپلیکیشن های موردنظر هکرها و مجرمان سایبری را دانلود و نصب کنند، تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار خواهند گرفت.

گوگل همچنین اعلام کرده است که گوشی‌های جدید و پرچمدار پیکسل ۳ و ۳a تحت تاثیر این آسیب پذیری جدید قرار نگرفته ولی گوشی های قبلی، یعنی سری پیکسل ۱ و ۲ با دریافت یک به روزرسانی جدید در ماه جاری میلادی، اکتبر، از هرگونه تهدید امنیتی مصون خواهند ماند.

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time