متن را از مرورگر کروم دسکتاپ Copy و در گوشی همراه هوشمندتان Paste کنید

  گوگل از ویژگی جدیدی  رونمایی کرده است که به کاربران گوشی‌های هوشمند اندروید این امکان را می‌دهد تا از طریق حساب کاربری گوگل متن یا صفحات وب را بین مرورگر دسکتاپ و موبایل جابه‌جا کنند.

گوگل به‌تازگی این امکان را به کاربران می‌دهد تا محتوا و متن خود را از طریق مرورگر کروم در دسکتاپ کپی کنند و آن را در گوشی هوشمندخود چسبانده یا Paste کنند. این قابلیت جدید در نسخه‌ی جدید مرورگر Chrome 79 ارائه شده و اگر این نسخه را در اختیار دارید می‌توانید خطوط هر مقاله را کپی کرده و سپس آن را به گوشی هوشمند خود ارسال کنید. اما برای اینکار باید مراحلی را دنبال کنید و قبل از انجام این کار مطمئن شوید که مرورگر شما در دسکتاپ و گوشی هوشمند به یک حساب کاربری G-mail مشترک متصل است. البته فراموش نکنید که باید قابلیت همگام‌سازی یا Chrome Sync را در مرورگرهای خود فعال کرده باشید.

چگونه از طریق مرورگر کروم، متنی را در دسکتاپ کپی و برای گوشی هوشمند ارسال کنیم؟

۱. به صفحه‌ی flags بروید. برای این کار chrome://flags را در نوار آدرس مرورگر کروم تایپ کنید.
۲. Clipboard را در کادر جست‌وجو تایپ کنید.
۳. هر سه گزینه‌ی ارائه شده را فعال کنید و وضعیتشان را به Enabled تغییر دهید.

زمانی‌که این پرچم‌ها را فعال کردید، باید مرورگر کروم خود را مجدداً اجرا کنید. پس از راه‌اندازی مجدد مرورگر و انتخاب برخی متون، روی متن انتخاب شده راست کلیک کنید تا منویی در اختیارتان قرار گیرد. سپس وارد اولین گزینه در منو یعنی گزینه‌ی Send text your devices شوید و از منوی باز شده گوشی هوشمند خود را انتخاب کنید.

البته علاوه بر این قابلیت گوگل ویژگی جدید مفید دیگری را معرفی کرده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا QR را برای هر وب سایتی تولید کنند. هم‌اکنون این قابلیت برای کاربران Chrome Canary در دسترس است.

مرورگر کروم

 

نظر دادن

close

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about special offers and exclusive deals from TechNews and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time